Son Şampiyonun Jokeyi değişti!

Farklı kazandığı Kısrak Koşusunun ardından 93’üncü Gazi Koşusundan da zaferle ayrılmayı başaran ancak sonrasında kendinden yaşça büyük rakipleri ile birlikte koştuğu Karadeniz ve İstanbul Koşularında beklentilerin altında bir performans sergileyerek hayal kırıklığı yaratan Kurtel Ekürisine ait The Last Romance (Tizway), 28 Eylül 2019 Cumartesi günü koşulacak olan G1 Ankara Koşusunda jokey Mustafa Çiçek ile piste çıkacak.

Genç jenerasyonun başarılı antrenörlerinden Onur Özelcanat tarafından antrene edilen 3 yaşındaki kısrak, daha önce Mustafa Çiçek ile bir kez start almış ve 2 yaşındayken Bursa’da koştuğu Şartlı-4 mücadeleyi uzak farkla kazanmıştı. Bu ikili 15 ay aradan sonra Ankara Koşusunda bir kez daha bir araya gelecekler.

Öte yandan The Last Romance’in büyük zaferlere imza attığı jokey partneri Ahmet Çelik ise Ankara Koşusunda, 2018 yılı Erkek Tay Deneme Koşusu galibi Yamanlarbey (Torok)’ne binecek. Çelik ve Yamanlarbeyi ikilisi son olarak ilk kez bir araya geldikleri Topkapı Koşusunda Rhythm Divine’ın arkasında koşudan 1.5 boy farkla 2’incilikle ayrılmıştı.

 

 

News Reporter

2 thoughts on “Son Şampiyonun Jokeyi değişti!

  1. Güya fransalara gideceklerdi gazi sonrası..
    Sen önce turkiyedeki dandik atları geçte sonra gidersin nereye gitmek istiyorsan ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir