Son şampiyonun koşacağı yarış belli oldu…

Dişi Tay Deneme, Kısrak ve Gazi Koşularını kazanarak bir dişi tayın elde edebileceği en büyük başarılardan birine imza atarken aynı zamanda ülke yarışçılığında Triple Crown yapan ikinci dişi ve dokuzuncu safkan olma şansını Ankara Koşusuna taşıyan son şampiyon Secret Power’ın start alacağı yarış belli oldu.

Daimi jokeyi Özcan Yıldırım’ın da Ağustos ayının ortasına kadar at binmeyeceği şampiyon tayın, Gazi sonrası ilk yarışına 3 Eylül 2022 Cumartesi günü İstanbul’da 1600 metre çim pistte koşulacak olan Dişilere mahsus ve 900.000 TL birincilik ikramiyeli Uluslararası G3 İstanbul Koşusunda çıkacağı öğrenildi.

Secret Power (Özcan Yıldırım)News Reporter

4 thoughts on “Son şampiyonun koşacağı yarış belli oldu…

 1. Hep aynı hata .
  Koşma abi iste ati koşma.
  Neymiş yabancılar gelmişken bir görelim !
  Ankara konusuna kadar bekleyin .
  Senelerce bir at beklersiniz o at size nasip olur sonra arap atina çevirisiniz .gerçekten kosmayin su ati ankara öncesi . koş ankara bu at ctw nın dişisi çok çabuk hizlaniyor.
  Sonra git fransaya ya da dubai ye.

  1. Sampıyonlar dereceye göre mi belirleniyor? Blaze to win gazıyı 2.34 ile kazandı ama kimse bu denli komik seyler demedi. Komsunun gıdısatı, son 1000, rüzgar, pist sartlara vb bırcok etken önemlidir. Caprice 2. 26 ile kazandı ne oldu? Sonrasında ne yaptı? Call to vıctory 2.30 ile kazandı ama gelmiş gecmiş en iyi İngiliz atımızdan biri oldu. Miramis 2.30 ile kazandı. Gelmiş gecmiş en iyi İngiliz atımız karayel 2.35 ile gazıyı kazanırken bir evvelki yıldan 5 saniye kötüydü. Mesela 2400de türkıye rekoru kıran at büyük at mıydı? Öyle ya sampıyon at derece yapar, mesela yavuzhan derece mi yapardı?

 2. kısrak, gazi uzun mesali yarıştan 1600 e dön, sonra asıl hedef 2800 ankara koşusuna git hiç doğru değil bu da triple yapamayacak sanırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir