Diyarbakır’da büyük sürpriz…!

24 Nisan 2022 Pazar günü Diyarbakır’da koşulan 2.koşuda son yılların en büyük sürprizi gerçekleşti.

4 ve yukarı yaşlı 15 safkanın start aldığı Handikap-14 mücadelede, 2019 yılında at binmeye başlayan ancak yaşadığı sakatlıklar nedeniyle 2019 ve 2020 yıllarında sadece 18 kez, 2021 yılında ise hiç at binmeyip sadece bir yarış kazanan apranti Ahmet Hasan Bayar ile piste çıkan Gambiya (Kaizbert – Ilvar, Palaz), 1200 metre mesafeli koşuyu 1’25”69’luk derecesi ile 3.5 boy önde kazandı.

Şubat ayında Bursa’da koştuğu ilk yarışında karşı düzlükte mücadeleyi bırakan, 6 ay sonra Şanlıurfa’da koştuğu mücadeleyi 10 atta 10’uncu tamamlayan, ardından yine Ağustos ayında bu sefer Elazığ’da koştuğu yarışın ilk virajında sapıp mücadele dışı kalan ve sonrasında Eylül ayında yine Elazığ’da koştuğu yarışta yine viraj üzerinde dışarıya doğru kaçarak yarış dışı kalan Gambiya, Pazar günü çok iyi başladığı koşuda son viraja da lider çıkıp düzlükte rakiplerine direnerek kazanırken 110.70 liralık Ganyanı ve %1’lik AGF oranı ile son yılların en büyük sürprizini gerçekleştirdi.

GambiyaNews Reporter

2 thoughts on “Diyarbakır’da büyük sürpriz…!

  1. Kaizbert yavrusu. Verdiği arada mental sorunları halledilince orjininin (!) hakkını vermiş. Bu sonuç normal. Herkes bir önceki sezondaki totoda sıfırları derecesizleri görünce hepten silip atmış ama at yarışa adapte olmayı öğrenip gerçek anlamda koşmaya başlayınca ters köşe oldu tabi. Bugün 110 ganyanla geldi bundan sonra 1,10’lara koşar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.