Dettori; “Sonumun Ronaldo gibi olmasını istemiyorum!”

Tüm zamanların en büyük jokeylerinden biri olarak kabul edilen yaşayan efsane Frankie Dettori, jokeyliği bırakacağı tarihi açıkladı.

Cumartesi sabahı ITV Racing’e açıklamalarda bulunan Dettori, “Gelecek yıl jokey olarak son profesyonel yılım olacak. Kalbim at binmeye devam etmek istiyor ama aklımı kullanmak zorundayım. Zirvede bırakmak istiyorum.” dedi.

Santa Anita’da Boxing Day’de at binmeyi ve California’da 10 hafta geçirmeyi planladığını, ardından Dubai ve Suudi Arabistan’da at bindikten sonra Avrupa’ya geri döneceğini belirten şampiyon jokey “Yaz sezonuma Newmarket’ta başlayacağım. Bu benim son Guineas’im, son Derbim, son Royal Ascot’um olacak ve daha sonra Şampiyonlar Günü’nde Ascot’ta veya Newmarket’te bitireceğim. Profesyonel bir binici olarak son vedam ise Kaliforniya’da Breeders’ Cup’ta olacak.

Bu çok zor bir karar. 52 yaşına yeni girdim ve gelecek yıl 53 olacağım. Önümüzdeki yıl bindiğim atların hakkını vermek ve zirve için mücadele etmek istiyorum. Sanırım hâlâ bunu yapabilecek kadar iyi durumdayım.

Ronaldo’ya bakın, bir gün oynuyor, ertesi gün yedek kulübesinde. Sonumun böyle olmasını ve büyük yarışlarda at binmek için mücadele eder hale gelmek istemiyorum. Şu anda hala binecek iyi atlarım var ve bu şekilde kariyerimi bitirmek istiyorum.” sözleriyle konuşmasını bitirdi.News Reporter

5 thoughts on “Dettori; “Sonumun Ronaldo gibi olmasını istemiyorum!”

  1. Bence Halis Karataş ta artık Dettori nin yaptığını yapmalı, zirvedeyken bırakmalı, açık yarışlarda at binmek için mücadele eder hale gelip rencide edilmektense zirvede bırakmak Türkiye nin gelmiş geçmiş en büyük sporcusuna yakışır.

  2. Halis Karataş zaten keyfe keder at biniyor kazanmış kazanmamış pek önemli değil bindiği at sahipleride zaten bu konuda rahat oldukları için sıkıntı olmuyor.Medyatik isimler bizim ata Halis Karataş biniyor deseler yeter.Yarissever eğer kupon yakalamak istiyorsa asla Karataş a güvenip kupon yapmamalı bence … Yarışlar ortada işte izliyoruz ara ara hazır atlarla kazanıyor bu…Gayret yok ..

  3. Halis daha gecen hafta handikap 14e deklere oldu daha 70 sene daha biner o.ekrem kurt mumin cılgın s.akdı seciciligi ve handikap 14e binen Halis kalite yerlerde.

  4. Handikap 14 de at binmişmiş… adam Türk yarış tarihinin en sembol ismi, 30 yıldır ülkenin en iyi 3-4 jokeyinden biri ve en az 20 yılında baş jokey.. adama bi saygı gösterin ya, Rabbim sağlık versin, en az bir 30 sene daha onun sihirbazlığını izleyelim deyin.. iyi ki varsın Halis abi..

  5. Roni’nin son transfer olayından sonra 500 milyon euro!@!?;: (paraya bak ya la) sonunu tekrar düşünmeye başlamıştır dittori reyiz:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir