SPECIAL ONE’dan günün sürprizi…

14 Ağustos 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus Kv-8 Dr. Ender Aydıner koşusunu, Ahmet Kılıç’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Atilla Gökçe’nin yaptığı Special One (4y ak Kaneko – Arc En Ciel, Common Grounds) jokeyi Görkem Özçelik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Abjarkız (Abjar Academy) elde ederken, Pür Dikkat (Victory Gallop) üçüncü, Always Lucky (Invincible Son) dördüncü, Heroes (Rockmaster) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu sezonki ilk sınıf galibiyeti…

Sezona A3 Galata Kulesi koşusu ile başlayan Special One gördüğü koşular sonrası Kv-6 Nurettin Karaca koşusunu kazanarak formunu geliştirdiğini belli etmişti. Sonraki koşularında bekleneni veremeyen safkan bugün önde süratli giden rakibinin arkasında sabırlı bir bekleme yaparak kazanırken hem günün önemli sürprizine imza attı, hem de bu sezonki ilk sınıf galibiyetini elde etmiş oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte bilinen stili ile Saetta liderliği aldı. İkincilikte Special One daha sonra Abjarkız, Always Lucky ve Pür Dikkat sırası ile 1000-800 startları geçildi. 600’de Saetta liderliğini korurken yine ikincilikte Special One daha sonra Abjarkız şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Saetta 3-4 boy farkla liderliğini korurken Special One 200 geçilirken ondan liderliği aldı. Gerilerden Abjarkız’ın atakları olsa da aldığı avantajı koruyan Special One 1 boy farkla ve 1’10″36 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Special One (Görkem Özçelik)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.