St.Leger Stakes’i ELDAR ELDAROV kazandı

İngiltere’de 1000-2000 Guineas, Oaks ve Derby’den sonra sezonun son klasik yarışı olan ve ilki 1776 yılında koşulan St. Leger Stakes 11 Eylül 2022 Pazar günü Doncaster Hipodromu’nda koşuldu. Bu yılki klasik koşuda adını tarihe yazdıran isim ise Roger Varian’ın antrene ettiği, jokey David Egan ile koşuya katılan Eldar Eldarov (Dubawi – All At Sea, Sea The Stars) isimli tay oldu.

Çim pistte yaklaşık 2900 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen klasik koşuya 3 yaşlı 9 tay katıldı. Koşuda ikinciliği Haskoy (Golden Horn) elde ederken, New London (Dubawi ) üçüncü, Giavellotto (Mastercraftsman) ise dördüncü oldu.

Eldar Eldarov (David Egan)

2 yaşlılığında yalnızca İngiltere’de 1 kez start alan ve kazanan Eldar Eldarov, bu yıl Mayıs ayında Newcastle’da sentetik kum pistte katıldığı koşuyu kazanarak sezona başladı. 15 Haziran’da Royal Ascot kapsamında katıldığı G2 Queen’s Vase’dan da birincilikle ayrılan tay, son olarak 14 Temmuz günü Fransa-ParisLongchamp’ta katıldığı G1 Grand Prix de Paris’te dördüncü olarak ilk ve tek mağlubiyetini almıştı. G1 St Leger Stakes ile birlikte Eldar Eldarov, kariyerinin 4’üncü startında 3’üncü birinciliğine ulaştı.News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir