Star adayı 2 yaşlı yarın ikinci yarışına çıkıyor!

Bu sene ilk jenerasyon tayları start alan G1 Yıldırım Bayezid Koşusu galibi, G1 Erkek Tay Deneme ikincisi ve G1 Gazi Koşusu üçüncüsü Cooger’ın klas 2 yaşlı temsilcisi Son Of Cooger (Cooger – Şahizer, Lion Heart), 12 Eylül 2023 Salı günü kariyerinin ikinci yarışı için piste çıkacak…

29 Ağustos 2023 Salı günü Ankara’da 1200 metre kum pistte koşulan Şartlı-1 mücadeleyi 8.5 boy farkla ve Ankara’da 2 yaşlı tayların bugüne dek gerçekleştirdiği en hızlı dördüncü dereceyi elde ederek gösterişli bir şekilde kazanan erkek tay, Ankara 75.Yıl Hipodromunda yarın 1400 metre kum pistte koşulacak Kv-7 mücadelede start alacak.

Babasının yarış kazanan ilk temsilcisi olmayı başaran Son Of Cooger’a ilk yarışında olduğu gibi yine genç yetenek Vedat Abiş binecek.

İlk yarışına oranla daha tecrübeli taylarla mücadelede edecek olan Son Of Cooger’ın rakiplerinden biri olan Hadaaf (Mendip), 22 Ağustos 2023 Salı günü Ankara’da 1200 metre kum pistte kazandığı Kv-6 mücadelede 1’14”82 gibi başarılı bir derece ortaya koymuştu. Son of Cooger ise kazandığı yarışta 1’14”16’yı çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirdi.

Koşudaki diğer taylardan King Samet çim pistte Maiden ve Şartlı-3 birincilikleri elde ederken kum pistte hiç start almadı. Aygül Kız kum pistte 1500 metrede 1’35”15, God Of War ise çim pistte Şartlı-1 kazanıp kum pistte 1200 metre kum pistte 1’17”70’lik derecesi ile dördüncülük elde etmişti.

İlk yarışındaki muazzam görüntüsü ile dikkatleri üzerine çeken Son Of Cooger bakalım 200 metre daha uzayan mesafede start alacağı ikinci yarışında nasıl bir performans sergileyecek?

 

News Reporter

4 thoughts on “Star adayı 2 yaşlı yarın ikinci yarışına çıkıyor!

  1. Kendi aygırlarimizin kıymetini bilelim. Hayran kaldım seyrettigim vakit.
    Kenter kazandı. Kıymetini bilelim, Coogerï unutmak mümkün degil….,
    padok da çok heybetli ve güzeldi-

  2. Turbo gibi, o, o gün için rekoru da kırmıştı.

    Sakatlanmadan sahayı terkeden at var mı ? Ne şampiyonlar kaldı sahada.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir