Stilinde koşunca bu defa affetmedi…

22 Temmuz 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2400 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Ahmet Atman koşusunu, Müzeyyen Karabulut’un sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Cemil Turan’ın yaptığı Arts Man (6y da Tizway – Art’s Lady, Theatrical) jokeyi Sadettin Boyraz ile kazandı.

Koşunun ikinciliğinde Demirkurt (Dutyfree) ve Trevi Fountain (Offle Wild) atbaşı olurlarken, Ganando Solo (Church Pictures) dördüncü, Rising Sory (Victory Gallop) ise beşinci olarak pistten ayrıldı.

Rövanşı aldı…

Son koşusunda önde istediği tempoyu kuramayınca bugünkü rakiplerinden Girl Gone Bad’e fotoda geçilen Arts Man bu kez beklendiği gibi bir beyaz bayrak-ayna yarışı yaparak kazanırken hem rakibinden rövanşı aldı, hem de kariyerine bir sınıf koşu galibiyeti daha eklemiş oldu.

Giant Dream’in 1,5 boy kadar geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Arts Man liderliği aldı. İkincilikte Demirkurt daha sonra Trevi Fountain ve Girl Gone Bad sırası ile 2000-1800 startları geçildi. 1600’de Arts Man liderliğini korurken yine ikincilikte Demirkurt arkasında Trevi Fountain daha sonra Girl Gone Bad şeklinde 1400-1200 startları geçildi. 1000 startını yine Arts Man lider olarak geçerken ikincilikte Demirkurt hemen dışına Trevi Fountain gelirken dördüncülükte Girl Gone Bad daha sonra Ganando Solo sırası ile 800 startı geçildi. 600 gelinirken Arts Man az farkla lider hemen dışına Trevi Fountain geldi üçüncülükte Demirkurt daha sonra Girl Gone Bad sırası ile düzlüğe çıkıldı. 400’de Arts Man yine liderliğini korurken dışından Trevi Fountain içerden Demirkurt’un atakları görüldü. 200’den sonra Arts Man rakiplerinin tüm ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek 2 boy farkla ve 2’30″76 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Arts Man (Sadettin Boyraz)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir