STORM FORCE’dan muhteşem sprintle gelen ilk sınıf galibiyet…

8 Haziran 2024 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda çim pistin çok ağır olması nedeni ile 2200 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus KV-8 İbrahim Kirazoğlu koşusunu, Recep Avşar’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu ve antrenörlüğünü Burçin Arslan’ın yaptığı Storm Force (3y dd Myboycharlie – Angerona, Galileo) jokeyi Hışman Çizik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Martina (Bodemeister) elde ederken, Etsuko (Kaneko) üçüncü, Noir Princess (Kopenhag) dördüncü, Yablanista (Bodyguard Hero) ise beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Etkili sprinti ile göz kamaştırdı…  

İstanbul’daki son startı olan çim pistteki Kv-8 Kadir Keçelioğlu koşusunu ikincilikle tamamlayan Storm Force, daimi jokeyi Hışman Çizik idaresinde süratli başlayan koşuyu en geride takip edip son düzlüğe Martina’nın uzak fakla gerisinde ikinci sırada çıktı. 400’den itibaren etkili sprintine başlayan ve düzlük boyunca öndeki safkanla olan arayı sürekli azaltan safkan, sonlarda rakibini yakaladı ve aynaya kadar olan mesafede 4 boy fark yaparak kariyerinin ilk sınıf birinciliğini elde etti.

News Reporter

5 thoughts on “STORM FORCE’dan muhteşem sprintle gelen ilk sınıf galibiyet…

 1. Ah Ahmet Çelik Ah…tam olarak amatör biniş yaptın…gereksiz yere bu kadar yüksek tempoya çıkılır mı akıl alır değil…sonra da yarışseverler bana sıcak değil diyorsun kardeş…her yarışa aynı ciddiyet ve özveriyle binmen temennisiyle…!!!

  1. kesinlikle Ahmet Çelik bu yarışı kendi elleriyle verdi..

   hem bu kadar gereksiz tempo yap hem de sonra sözüm ona arkayı kolladı uyandığında zaten iş bitmişti olan yine yarış severe oldu bu ne ilk ne son olacak

 2. Storm Force ve Martina gazi olmasa bile Nene Hatun koşusu için bence mesafe tutabileceklerini gösterdiler. Anafartalar koşmam kum ve sentetik farklı pistler ayrıca erkek rakiplerinin yanında safkanları hiç üzmem. Ayakları düz bassın.

 3. Çok iyi orijini söz konusu bir önceki yarışında trafik sorunu yaşamıştı kısrak bu yarışta çok gösterişli kazandı. Gaziye girebilirse sürprizi yapabilecek bir kısrak Gazi deklaresi mümkün olmazsa Nene Hatun koşusunda çok şanslı olur. Ayakları düz bassın.

 4. Başlık çok iyi oturmuş.
  2200 metre koştuktan sonra o sprinti yapmak her yiğidin harcı değil.
  Atlar neredeyse yıkılacak duruma gelmiş ama buna rağmen atın o sprintine hayran kaldım. Bu yorgunluk bir ayda zor gide.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir