STORMY’den ilk Grup galibiyeti…

21 Ağustos 2023 Pazartesi günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1300 metre kum pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 koşusunu, Nafiz Çelik’in sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Doğukan Çelik’in yaptığı Stormy (2y de Super Saver – Sinkızı, Victory Gallop) jokeyi Muhammed Mir Bilgin ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Saraliva Lontana (Piano Sonata) elde ederken, Madras (Halicarnassus) üçüncü, For Yurdabak (Bodemeister) dördüncü, Optimus Prime (More Than A Game) beşinci olarak koşuyu tamamladı. 

Üst üste ikinci galibiyet… 

Yarış hayatına Kocaeli Hipodromunda 1100 metre kum pistte maiden ikinciliği ile başlayan Stormy, İstanbul sentetik pistinde Haziran ayında koştuğu ve Blue Sunset’in kazandığı Şartlı-4 mücadeleyi üçüncü olarak tamamlamıştı. Start aldığı tüm koşularda ilk üç içerisinde yer alan yetenekli safkan, ilk kez geldiği Bursa pistinde çok iyi uyum sağladığı jokeyi Muhammed Mir Bilgin idaresinde öndeki iki rakibinin hemen arkasında yer tutup düzlükten sonra içeriden yaptığı etkili ataklarla son metrelerde rakibini yakaladı ve kısa sürede hakim olarak kazanırken aynı zamanda kariyerinin ilk Grup zaferine de imza atmış oldu.

News Reporter

1 thought on “STORMY’den ilk Grup galibiyeti…

  1. Türkiyefeki bütün kısraklar Super e yazıldı A3 galibi verdi çıt yok.Siz S.Saver la Kentucky derbi kazanmayı bekleniyorsunuz herhalde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir