Şükrü Dinçel Koşusunda VINCITORE’den kolay galibiyet

16 Nisan 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Şükrü Dinçel koşusunu, Necati Demirkol’un sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Zülfükar Güneli’nin yaptığı Vincitore (5y da Victory Gallop – Elevato, Kaneko) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Koca Seyid (Smart Robin) elde ederken, Fort Knox (Reliable Man) üçüncü, The Plucky (Mendip) dördüncü, Oklahoma (Talip Han) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki ilk galibiyeti…

Son üç koşusunda arka arkaya elde ettiği ikinciliklerle bu koşuya gelen Vincitore, son yarışında birlikte olduğu jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde önde giden rakibinin arkasında bekleyip düzlükten sonra yaptığı ataklarla liderliği aldı ve kalan metrelerde de farkı açarak kolay bir şekilde bu yılki ilk birinciliğine ulaşmış oldu.

Oklahoma’nın 1,5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde temposunu arttıran Fort Knox liderliği aldı. İkincilikte Vincitore daha sonra Koca Seyid sırası ile 1800-1600 ve 1400 startları geçildi. 1200’de Fort Knox 4-5 boy farklı liderliğini korurken yine ikincilikte Vincitore arkalarında Koca Seyid şeklinde 1000 startı geçildi. 800’de Fort Knox halen lider, Vincitore yine takipte, daha sonra Koca Seyid sırası ile 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de atak yapan Vincitore liderliği aldı. İkincilik için Koca Seyid’in atakları görüldü. 200’den sonra temposunu arttıran Vincitore ikinciliğe giren Koca Seyid’in 6 boy önünde ve 2’01”02 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir