KOCA SEYİD’den ‘Yıldız’lı performans!

21 Nisan 2024 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-7 Şükrü Dinçel koşusunu, Mehmet Çavuş’un sahibi olduğu, antrenörlüğünü Hayri Yıldırım’ın yaptığı Koca Seyid (7y da Smart Robin – Red Bird, Fantastic Fellow) jokeyi Ali Yıldız ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Zafer Ateşi (Win River Win) elde ederken, Cool Star (Torok) üçüncü, Age Of Fire (Torok) dördüncü, Arslan (Crimean Tatar) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Tatlı bir sürprize imza attı…  

On ay aradan sonra start aldığı iki yarışında başarılı sonuçlar elde ederek yeni sezona iyi durumda giren Koca Seyid, kantarmasını sevdiği istikbal vaat eden genç jokeyi Ali Yıldız idaresinde koşuyu orta grupta götürüp yüksek tempoda düzlüğe dördüncü sırada çıktı ve düzlükte pistin ortasından yaptığı ataklarla 200’de liderliği alıp sonrasında dışından gelen Zafer Ateşi’nin ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek kazanırken yeni sezona da iyi bir başlangıç yapmış oldu.

News Reporter

8 thoughts on “KOCA SEYİD’den ‘Yıldız’lı performans!

 1. Vedat Abiş-Ayhan Kurşun sürtüşmesi yarışa damga vurdu. Elimde olsa iki jokeye de net ceza verirdim. Ayhan Kurşun ilk virajda daraltıldın, sonra sıkıştın (ki o da bana masum gelmedi yani dışına geldiysen yürü Ali Kaçmaz) ama sonunda ne yaptın Allah aşkına? Ayhan Kurşun’u soğukkanlı bilirdik. Tamamen yarış içi öç alma duygusuyla erken yürütüp ikisini de daralttın. Vedat Abiş de ilk virajda dikkatli olmalıydı, öyle fütursuzca gelinmez. Ayhan Kurşun dizginlere asılmasa ne olacaktı?

  Olan atlara ve bahis oynayanlara oldu. Age of Fire… Cancağızım at epey hırpalandı, sıkıştı, ilk daralmadan sonra sersemledi.

  Koca Seyid 2.01 içinde dereceyle kazandı. Tebrik ederim. Ali Yıldız’ın çift el itişi atı son anlarda diri tuttu. Bulanık binilse kaybedebilirdi
  Zafer Ateşi yaşlanınca son vitesi açamadı.
  Cool Star ise devrini zor buluyor.

  1. Vedat ceza almadığı sürece bunları yapmaya devam edecek. Ayhan ise İstanbul sezonuna hızlı başladıktan sonra bu hareketi söylenecek söz yok gerçekten.

  2. Herkese selam, yarış öncesi bu atların içinde en iyi derece Kocaseyid e ait, çiftlikte hazirlandigindan galoplari yok..bülten gazete ve yorumcular,,age of fire.. sentetikte ne yapmış bu at hiç bir şey..10 kere koşulsun 8 ni koca seyid kazanirdi. 2200, 2100 İstanbul pist rekor derecelerine bakin , o yarislarda koca seyid kaçıncı olmuş.. bezen herkes yanlış yöne bakıyor.. Saygılar

 2. Aynanın neden hic bir zaman bor Halis Karataş bir kocakaya olamayacağına örnek bir yarış.

 3. vedat abiş’e özel tek kişilik koşular ayarlasın tjk orada koşsun vedat günde 7 koşu olsun hepsini kazanır kafasına göre kimse yokken , yada ceza verin de kendini düzeltsin adam, ayhan kurşun’da gram hata yok, o nabızla sana biri o hareketi yaparsa sende aynısını yaparsın.

 4. Ayhan Kurşun grup 1 jokeyi maşallah maşallah çeken arslan gibi tv yorumcuları şu favori atlara binip kazanamayan Ayhan için de bir iki laf eder isiniz mesela

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir