Şükrü Kaya Kayıkçı Kupasını RABATTO kazandı…

23 Temmuz 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus H/21 Şükrü Kaya Kayıkçı koşusunu, Fuat Başaran’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Ozan Bulut’un yaptığı Rabatto (5y da Kaneko – Lady Caroline, Sri Pekan) aprantisi Eray Çizik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Big Prize (Victory Gallop) elde ederken, Heva (Hakeem) üçüncü, The Glove (Dai Jin) dördüncü, Miss Defne (Wiener Walzer) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bu yılki ilk galibiyeti…  

Aradan sonra iki yarış koşup kondisyon kazanarak bu koşuya gelen Rabatto, bugün ilk kez buluştuğu aprantisi Eray Çizik idaresinde önde giden rakibinin arkasında yer alarak düzlükten sonra ortadan yaptığı ataklarla liderliği aldı ve sonlarda dışından gelen rakibinin ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek kazanırken bu yılki ilk birinciliğine de ulaşmış oldu.   

Çakır Yıldızı’nın 10 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Heva liderliği alırken ikinciliğe de Rabatto girdi. Daha sonra Miss Defne ve Big Prize sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Heva liderliğini korurken yine ikincilikte Rabatto daha sonra Big Prize ve Miss Defne şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Heva lider, Rabatto takipte olarak düzlüğe çıkıldı. 400’de Heva liderliğini korurken ortadan Rabatto dıştan da Big Prize atağa kalktılar. 200’den sonra Rabatto ve Big Prize ikilisi arasında mücadele başladı. Bu mücadele aynaya kadar sürerken koşuyu baş farkı ve 1’32”52 bitiriş derecesi ile Rabatto kazandı.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir