SULTAN DE FAUST Ş.Urfa Kaya At Çiftliğinde!

Yarış pistlerinde start alan sadece 34 yavrusu bulunmasına rağmen bunlardan 19’u (%55) yarış kazanmayı başaran Sultan De Faust, 2019 yılı aşım sezonunda Şanlıurfa Kaya At Çiftliğinde yetiştiricilere hizmet verecek.

Fransa’da start aldığı 3 yarışın 2’sinde, Almanya’da start aldığı 2 yarışın 2’sinde de tabela içerisinde kendisine yer bulan aygırın ülkemizdeki az sayıda temsilcisinden Gülşeker (Yekpare, Pirkaraca) ve Bu (Rençperkızı, Final) isimli yavruları Black Type performans sergilerken, aygırın en çok kazanç elde eden temsilcisi de, 10kez start alıp 7 yarış kazanırken 365.720 TL ikramiye kazanan Gülşeker oldu… Bu safkanı 264.850 TL’lik kazancı ile Sultanlar Sultanı (Cahide Sultan, Özgün) ve 256.750 TL’lik kazancı ile Gazanfer (Sabırlıkaya, Oğuzkaan) takip etmekte…

SULTAN DE FAUST EŞLEŞME ANALİZİ

Sultan De Faust taylarında en dikkat çekici noktalardan biri taylarının erken gelişimi ve ayağa çabuk olmalarıdır. Ünlü aygır Saint Laurent üzerine 3*3 akraba olan Sultan de Faust, Türk-Arap atının tüm kurucu soy hatları ile uyum sağlama kapasitesine sahiptir. Bu itibarla, Sa’d, Hilalüzzaman, Berk, Kuruş, Alkuruş, Seklavi hatlarının yanı sıra Wiking hattı ve Batyskaf ile Emael gibi Polonya kökenli soy hatları ile de uyum sağlama kapasitesine de sahiptir. Kafkaslı’nın en iyi yavrusu Amankaya’nın kısrak baba hattının Sultan de Faust’un babası Al Sakbe hattından geldiği düşünülürse, Kafkaslı ve Caş hattı içeren kısrak soyları Sultan de Faust ile uyum sağlayabilir.

SULTAN DE FAUST’un Başarılı Temcilcileri

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir