Sultansuyu Elit Tay Satışlarında tarih yeniden yazıldı…

Yılın üçüncü Elit Arap Tay Satışı 17 Ekim 2023 Salı günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne (TİGEM) bağlı Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğünce yetiştirilen 15 baş safkan erkek Elit Arap tayı, açık arttırma usulü ile yeni sahipleri ile buluştu…

Turbo, Özgünhan, Tamerinoğlu, Ateştopu, Ağa Karaca, Tümözbey, Odinhan, Kara Yağız ve Onurkaan taylarının yetiştiricilerin beğenisine sunulduğu satışta TİGEM tarihinde bugüne dek elde edilen en büyük gelir elde edildi ve tarihin en pahalı Arap tayı satıldı.

Ringe on birinci tay olarak çıkan Eflah isimli ve ‘Özgünhan – Sepya’ orijinli 2 yaşlı al erkek tay, Mücahit Kaya tarafından 5 Milyon Liraya satın alınarak tarihin bugüne dek en yüksek bedelle satılan tayı unvanını elde etti.

Bu tayı Hulusi Metin’in 4.550.000 Liraya satın aldığı Gözyaşı Gecesi, Özçevik, Dilşeker ve Akatahan’ın ana-baba bir kardeşi olan 30 Ocak 2021 doğumlu Kahramanoğlu isimli al erkek tay oldu.

Farklı Analiz programının başarılı moderatörü Enver Arslan tarafından sunulan ve 15 Tayın toplam 29.850.000 Liraya el değiştirdiği satışta ortalama satış fiyatı 2.132.142 Liraya olarak gerçekleşti.

Sultansuyunun geliri geçen seneye göre %192 arttı…

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda 11 Ekim 2022 Salı günü yapılan Sultansuyu Tarım İşletmesi yetiştirmesi Elit Arap Tay Satışında 15 baş safkan erkek Elit Arap tayı 10.220.000 Liraya satılmıştı. Buna göre Haranın geçen seneye göre bu yılki hasılatı %192 artmış oldu.

SULTANSUYU TARIM İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ 17 10 2023
News Reporter

4 thoughts on “Sultansuyu Elit Tay Satışlarında tarih yeniden yazıldı…

  1. Kaizbert ölünce herkes saldırmış elit tay satışlarına.TJK Kaizbert yavrularına grup yarışlarını açarak çok büyük bir hata yaptı ve büyük ekürileri küstürdü Arap atçılığına.

    1. karanimo satıldı alan harun kahraman ekürisi idi yanlış hatırlamıyorsam… o at karacabey tay satış katalogundan geldiği için buraya eklenmemiş…

  2. Sonuç , Enternasyonel yarişlarda Kaizbertler galip , nerde milyonluk yetistirme taylar kayip

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir