Sultansuyu yetiştirmesi ÖZAKIN 800.000 TL’ye satıldı

TİGEM Sultansuyu Tarım İşletmesi yetiştirmesi Elit Arap tayları, 27 Ekim 2020 Salı günü İstanbul Veliefendi Hipodromu padok alanında açık arttırma usulü ile satıldı.

Tamamı erkek, 2 yaşlı 16 elit safkan Arap tayının alıcıların beğenisine sunulduğu satışta, Davut Yıldırım’ın 800.000 TL’ye satın aldığı  Özakın (Özgünhan – Nursevil) ve 650.000 TL bedelle satın aldığı Mostar Köprüsü (Özgünhan – Nevra), organizasyonun en yüksek bedelle alıcı bulan ilk iki tay oldular.

16 tayın tamamının alıcı bulduğu satışta atçılar İşletmenin kasasına toplam 5.765.000 TL  bıraktılar.

News Reporter

6 thoughts on “Sultansuyu yetiştirmesi ÖZAKIN 800.000 TL’ye satıldı

  1. bu yıl Tigem’ in elit tayları fiyat olarak da epey elit oldular…çoğu tay satış bedelinin yarısını bile kazanmayacak olsa da(geçmiş yıllara ait istatistiklere göre kesin bilgi:)) alanlara hayırlı olsun diyelim. Umarım ileride Arap atlarını DH,DHÖ,DHT diye bölük bölük parçalara ayrılmadan İngiliz atlarında olduğu gibi hep bir arada izleme zevkini yaşarız ….

  2. 3 kardeşide yarış koşamamış acaba neyine bu kadar güvenipte bu paralar verildi bu ata tam çözemedim , tam bir kapalı kutu ya batacak ya çıkacaklar bildiğin karambola tay almışlar

    1. Nursevil yarış hayatı çok iyi olan ve Taniyit ekürisinde koşan bir kısraktı. Damızlık olarak Tigem Satın almış ve ilk 3 tayı dişi olunca onları da damızlık olarak ayırmış ve koşu hayatı olmamış. Damızlık kadrosu için ihtiyaç var belli ki. Umutsuzluğa yer yok, hakkını verir. Tüyü kadar kazanır inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir