Sultansuyu yetiştirmesi taylar 10 Milyon liraya satıldı…

Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü tarafından yetiştirilen safkan Arap taylarının satışı 11 Temmuz 2023 Salı günü Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. Açık arttırma usulü yapılan satışlarda, alıcıların beğenisine sunulan 68 tayın 42’si yeni sahiplerini buldu. Satışlarda toplam 9.995.000 TL hasılat elde edildi.

650.000 TL‘lik bedelle Hale Ekmekçi Emre tarafından satın alınan Aksöz (Turbo) ile 650.000 TL’ye Ali  Kaya tarafından satın alınan Büyük Macelan (Özgünhan) isimli taylar, satışın en pahalı isimleri oldular.

Aksöz
Büyük Macelan
SULTANSUYU SATIŞLARI 11 TEMMUZ 2023

News Reporter

5 thoughts on “Sultansuyu yetiştirmesi taylar 10 Milyon liraya satıldı…

  1. Özel yetiştiricide iken 50 bin bile etmeyen Odinhan tayları 370 bine alıcı bulmuş…ilginç hakkaten.

  2. Yıllardır neydü bellüsüz atlarla koşup tigem i zarara uğrattılar. Safkan Arap satış fiyatları düştü yetiştiricilik primi düştü devlet vergi koyunca basbas bağırmayın. Atcılığı bu hale getiren siz kensinizsiniz. Yarımkancılık yapın devleti zarara uğratınn sonra Devlet arkamızda değil deyin.

  3. Kaizbert sorununu baştan çözseydiniz daha iyi yerlerde olabilirdi arap atçılığı. 42 tay satılıyor ama 10 milyon anca ediyor ki bu zaman da 10m para değil atçılık için.

  4. Açın ARAP aygırı ithalatının önünü kardeşim ne TİGEM Alıyor nede ithalat yasak böyle olunca atçılar İngiliz atına yöneliyor ve onlarca aygır ithal ediliyor hiç değil se 3 tane sağlam aygır ithal etsin TİGEM de yavrularnın tanesini 1 milyona satsın devlet de kazansın atçılar da 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir