SÜLÜNBİKE’den 19 ay sonra gelen birincilik…

3 Eylül 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G3 Uluslararası Malazgirt Koşusunu, Mehmet Çelik’in sahibi olduğu, Feme Hay. Tar. Ltd. Şti. Tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Erkut Koca’nın yaptığı Sülünbike (7y aa Kaizbert – Romalı, Alpak) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Topaz Girl (Kaizbert) elde ederken, Büyükdünya (Kaizbert) üçüncü, Berkenin Kızı (Kaizbert) dördüncü, Şah Dragon (Şah Şehriyar) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Kariyerinin ilk Grup galibiyeti…  

Bu yıl start aldığı yarışlarda hiç kazanamayan ve geçmiş yıllardaki başarılı performanslarını aratır bir görüntü sergileyen Sülünbike, bugün ilk kez buluştuğu başarılı jokeyi Vedat Abiş idaresinde koşuyu öndeki iki rakibinin hemen arkasında takip edip düzlükten sonra pistin ortasından yaptığı ataklarla Topaz Girl’ü 200’den sonra yakalayıp geçmeyi başarırken, hem ilk grup zaferini elde etti, hem de uzun süren birincilik hasretine son vermiş oldu. Topaz Girl tempoyu tayin ettiği mücadelede 400’de kazanır görüntü vermesine rağmen sonlarda çok güçlü gelen rakibine direnemeyerek başarılı bir ikincilik elde ederken, starttan oldukça gecikmeli çıkan Berkenin Kızı’nın koşuyu dördüncü tamamlaması ilgi çekiciydi. 

News Reporter

3 thoughts on “SÜLÜNBİKE’den 19 ay sonra gelen birincilik…

  1. Dün Magic Flute ile en geri bekleyen Halis Karatas bu yarışta da Turbo temposu ile yarışı bitirebilecegini düşündü! Bu iki yarış Halis Abinin klasina yakışmadı, net hatalı kararlar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir