SUPER CHIRON’dan ilk sınıf koşu galibiyeti…

29 Mart 2024 Cuma günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-9 Çukurova Gazeteciler Cemiyeti koşusunu, Semra Aksu’nun sahibi olduğu Erdinç Gündoğdu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Abdullah Çiftçi’nin yaptığı Super Chiron (3y ke Graystorm – Hectorine, Kaneko) jokeyi Ercan Çankaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Madras (Halicarnassus) elde ederken, Baahubali (Halicarnassus) üçüncü, Riyakar (Torok) dördüncü, Lord Of Tiniz (Lion Heart) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Önemli sürprize imza attı…  

Son startı olan Kv-9 mücadeleyi üçüncü olarak tamamlayan Super Chiron ilk kez son koşusunda birlikte olduğu jokeyi Ercan Çankaya ile tekrar buluştuğu koşuyu önde giden Baahubali’nin arkasında takip edip, düzlükten sonra ortadan yaptığı ataklarla liderliği aldı ve kalan metrelerde dışından gelen Madras’ın ataklarından etkilenmeden kazanırken önemli sürprize imza atmış oldu.

News Reporter

1 thought on “SUPER CHIRON’dan ilk sınıf koşu galibiyeti…

  1. 1.05 ganyanli olup ne kadar kötü ekuri kosulabilirin bir örneğini izlemiş olduk, emeği geçenlere tebrikler!!!Kazanan ata da ayrıca tebrikler tabi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir