Super Saver temsilcilerinden G1 ve G3 galibiyetler…

Türkiye Jokey Kulübü aygırlarından Super Saver’ın 21 Kasım 2021 Pazar günü Peru’nun Monterrico Hipodromunda koşulan G1 Clasico Derby Nacional’de start alan temsilcisi Super Nao (Super Saver – Royal Top, Giant’s Causeway), 2400 metre kum pistte gerçekleştirilen mücadeleyi jokeyi Jose Reyes ile 2’34”85’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

3 yaşındaki başarılı tay, daha önce kazandığı G1 Polla De Potrillos ve G1 Ricardo Ortiz De Zevallos’un ardından G1 Clasico Derby Nacional ile birlikte kariyerinin üst üste 3’üncü G1 galibiyetine imza atmayı başardı.

Öte yandan Super Saver’ın 20 Kasım 2021Cumartesi günü Amerika’nın Del Mar Hipodromunda koşulan G3 Native Diver Stakes’de start alan bir diğer temsilcisi Azul Coast (Super Saver – Sky Treasure, Sky Mesa) da, 1800 metre kum pistteki koşuyu jokeyi Flavien Prat ile 1’50”55’lik bir derece gerçekleştirerek kazanmasını bildi.

4 yaşındaki Azul Coast, bu galibiyetle birlikte ilk Grup koşu zaferini elde ederken kariyerinin 10’uncu startında 4’üncü birinciliğini elde etmiş oldu..News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir