Super Saver’dan Türkiye’deki ilk Grup galibiyet…

Türkiye Jokey Kulübü tarafından 2019 yılında satın alınan ve ülkemizdeki ilk jenerasyon tayları bu sene start almaya başlayan Super Saver’ın Türkiye’de yarış kazanan ilk yavrusu olan Stormy (Super Saver – Sinkızı, Victory Gallop), aynı zamanda babasının ilk Grup koşu kazanan temsilcisi olmayı da başardı.

Super Saver

21 Ağustos 2023 Pazartesi günü Bursa’da 1300 metre kum pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 koşuyu 1’22”85’lik derecesi ile kazanan Nafiz Çelik’e ait doru erkek tay, böylelikle babasına ülkemizdeki ilk sezonunda Grup galibiyeti hediye etti.

Türkiye Jokey Kulübünün bu sezon ülkemizdeki ilk jenerasyon tayları koşmaya başlayan aygırlarından Daredevil, Myboycharlie, Authorized, Super Saver ve Bodemeister sezona çok da iyi başlayamadılar. Yavruları yaz sezonunun ilk aylarında ciddi bir başarı gösteremeyen aygırlar, sezonun ikinci yarısına girdikten sonra yakaladıkları ivmeyle dikkat çekmeye başladılar.

 

 

 

 

News Reporter

1 thought on “Super Saver’dan Türkiye’deki ilk Grup galibiyet…

  1. Falanca filanca adında özel bir aygır olsaydı 15 tane yorum gelirdi.Daredevil,Super Saver bu dalga geçenler oldu.Daredevil burda bir yarış kazanmasın seneye 2 lilerini görün orda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir