Suskunluğunu bozdu! G1 Dublesi yaptı…

Bu seneye kadar kariyerinde 2020 yılında 4, 2021 yılında 2 olmak üzere toplam 6 G1 galibiyeti bulunan başarılı jokeylerden Hışman Çizik, 75.Yıl Hipodromunda 13 Ağustos 2022 Cumartesi günü kazandığı Karayel ve Karadeniz Koşuları ile bu sayıyı 8’e yükseltti.

2015 yılında at binmeye başlayan ve 900’ün üzerinde yarış kazanan genç binici, 1600 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngilizlere mahsus Karadeniz Koşusunu sezonun flaş 3 yaşlı dişilerinden Snow Bird ile kazanırken, 1300 metre çim pistte koşulan Karayel Koşusunda ise ailesine ait doru erkek tay Lion Victory ile birinciliğe uzanmasını bildi.

Bu sene ilk Grup galibiyetlerini elde eden Çizik, böylelikle kariyerinde ilk kez aynı gün içerisinde 2 G1 yarış kazanmış oldu. Tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Haber: Ahmet Tuğ

Hışman ÇizikNews Reporter

5 thoughts on “Suskunluğunu bozdu! G1 Dublesi yaptı…

 1. Deli gibi kırbaç kullanmadı, oturup kalkmadı, yapması gerekeni yaptı.
  İzlerkende izleyiciyi rahatsız etmedi.
  Böyle devam.
  Hışman seyirciyle arasını düzeltmek istiyorsa böyle devam etmeli

 2. İsterse bir günde 7 tane grup 1 kazansın,mesleği bıraktığında hep bindiği atları dövmesiyle hatırlanacak…..

 3. 2 GR 1 kazandı da, tam 4 yarışta faul yaptı. Komiserler kurulu 4 kere çağırdı. Ama ceza vermedi. İsterse 50 GR1 kazansın. Kafası sportmen değil. Emek çalmaya çalışan Tokaçoğlu, Tolga ya da Mehmetten farkı yok.

 4. At yarışı bu arkadaşlar kamçı kullanmayacak mı? Bahis yaparken kimse atları düşünmüyor ! Atların sırtından binlerce insan para kazanırken kimse ses çıkarmıyor adam fazla kırbaç kullanmış diye at dövmüş diye karalama yapmayın ayıptır, her jokey atını sonuna kadar teşvik ve sevk etmelidir.Bu gün İstanbul da 4.ayakta Halis abi naptı? Sihirbaz abimiz pür dikkat isimli atı at dışa çıkıp yarış kazanacak diye atı resmen içeri alarak onlarca kuponu binlerce lirayı hiç etti ama el üstünde tutulur kral olur… Maalesef…

  1. Katılıyorum sana usta kocakaya arkada bekler 2 koşar yatırir Ahmet muslumu geçmez biri itelemez giden atı olan düğünler bizim gibi hergun oyun oynayan yarissevere oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.