TANIŞIK’dan ilk Grup galibiyeti…

04 Şubat 2023 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus G2 koşusunu, Murat Yıldız’ın sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Arslan’ın yaptığı Tanışık (4y aa Turbo – Lusaka, Demirkazık) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Demirberke (Turbo) elde ederken, Derya Ateşi (Turbo) üçüncü, Akdağ Fırtınası (Orçun) dördüncü, Kanatlı Tay (Tümöz Bey) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Günün tatlı sürprizine imza attı…

Yılbaşından bu yana start aldığı yarışlarda gayet başarılı sonuçlar elde eden Tanışık, 1 Ocak’ta kazandığı şartlı-5 koşudaki jokeyi Vedat Abiş ile yeniden bir araya geldiği mücadelede rakiplerini geriden takip edip, düzlükten sonra en dıştan yapmış olduğu etkili ataklarla kazanmayı başarırken aynı zamanda kariyerinin ilk grup galibiyetine de imza atmış oldu.

Uğurlualp’in 10 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Akdağ Fırtınası liderliği alırken ikinciliğe dıştan Pişmanağa girerken daha sonra Rockstar ve Şahin Mahmut sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Akdağ Fırtınası liderliğini korurken ikincilikte Pişmanağa, arkalarında Rockstar ve Şahin Mahmut vardı. 800 ve  600 direkleri geçilirken Akdağ Fırtınası halen liderdi, ikincilikte yine Pişmanağa daha sonra Rockstar ve Derya Ateşi olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de Akdağ Fırtınası liderliğini korumaya çalışırken içerden Derya Ateşi’nin ortadan Demirberke’nin gerilerden de Tanışık’ın atakları görüldü. 200’den sonra ortadan gelen Demirberk liderliği alırken dışından Tanışık atağa kalktı. Sonlarda rakibine hakim olan Tanışık yarım boy farkla ve 1’36”35 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Tanışık (Vedat Abiş)News Reporter

3 thoughts on “TANIŞIK’dan ilk Grup galibiyeti…

  1. Turboyu maalesef cok erken kaybettik. Keske ilk bastan Tigeme alınsaydı. Neyseki 3 jenerasyon daha yavrularini seyretme sansimiz olacak

  2. Böyle mustesna aygirlara kota koyulmalı.yılda maksimum 30 cekim yapilmalı.hayvanı robot gibi kullanirsan olacağı budur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir