Tarcan İşcen Koşusunu DENSO kazandı…

10 Mart 2023 Cuma günü Antalya Hipodromunda 2100 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Tarcan İşcen koşusunu, Murat Çetinel’in sahibi olduğu, Engin Bekiroğulları tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Kadir Tekinalp’in yaptığı Denso (4y da Torok – Çamsakızı, Ocean Crest) jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Gökhan Babam (Güngör Baba) elde ederken, Dame Time (Victory Gallop) üçüncü, Full Throttle (Mendip) dördüncü, Doğa Kanunu (Pleasantly Perfect) beşinci olarak pistten ayrıldı.

149 günlük aradan sonra ilk yarışta gelen galibiyet…

İstanbul yaz sezonu sonrası bir süre dinlendirilen Denso, ilk kez çıktığı Antalya sentetik pistinde uyum sağladığı jokeyi Akın Sözen idaresinde, start çıkışında oyalanıp koşuyu gerilerde takip etmek zorunda kalmasına rağmen son düzlükte en iç kulvardan yaptığı etkili ataklar ile kazanmayı başardı.

Full Throttle’ın 1 boy, Denso’nun 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Dame Time liderliği aldı. İkincilikte King Serkan daha sonra Doğa Kanunu ve Birol Bey sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Dame Time liderliğini korurken yine ikincilikte King Serkan arkalarında Doğa Kanunu ve Birol Bey şeklinde 1200-1000 startları geçildi. 800’de Dame Time az farkla lider, King Serkan yine takipte daha sonra Doğa Kanunu ve Birol Bey ikilisi sırası ile 600’de Dame Time liderliğini korurken King Serkan ikincilikte daha sonra Gökhan Babam ve Doğa Kanunu olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de Denso az farkla lider dışından Gökhan Babam’ın en içten de Denso’nun atakları görüldü. 200’den sonra içerden gelen Denso ve dışındaki Gökhan Babam arasındaki mücadele aynaya kadar sürerken koşuyu Baş farkı ve 2’09”03 bitiriş derecesi ile kazanan Denso oldu.

Denso (Akın Sözen)

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir