Tarcan İşcen Kupasında MASTERCLASSMAN’den ekürisine geçit yok!

15 Mart 2024 Cuma günü Antalya Hipodromunda 2100 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Tarcan İşcen koşusunu, Ender Coşgunsu’nun sahibi olduğu, İrfan Ahmet Dikenlitepe tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Doğan Alceylan’ın yaptığı Masterclassman (4y da Maximus Dream – Lilyana Grace, Bin Ajwaad) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Extraction (King David) elde ederken, Bold Sea Rover (Torok) üçüncü, Mythmaker (Mendip) dördüncü, Mandacan (Smart Robin) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bu yılki ilk sınıf koşu galibiyeti… 

Son startı olan G3 mücadeleyi dördüncü olarak tamamlayan Masterclassman başarılı jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde start çıkışı ile liderliği aldı ve son düzlüğe de önde çıktı. Düzlükte dışından ve içinden gelen rakiplerinden özellikle içinden gelen ve jokeyinin düzlük başında kamçısını düşürdüğü ekürisi Extraction ile giriştiği zevkli mücadeleyi fotoda lehine çeviren klas safkan, böylelikle bu yılki ilk sınıf koşu birinciliğine imza atmayı başardı. 

News Reporter

4 thoughts on “Tarcan İşcen Kupasında MASTERCLASSMAN’den ekürisine geçit yok!

  1. Maximus Dream maalesef degeri bilinmeyen bir aygir. Her sene 3-5 tane yavrusu geliyor ya da gelmiyor ama iclerinden grup atlari çıkıyor hep. Neden yetistiriciler ilgi göstermiyor? Sebebini bilen yazabilir mi?

  2. Bilinen aygırlar gibi senede 120 çekim yapsın ortalığı sallar. Bende aynı gorusteyim. Bide giden kisraklar tercihli kisraklarda değil. Bu sayıyla bu kadar grup atı. Neden pazarlayamiyorlar bu atı bende anlamış değilim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir