TARMATEBEBİ sentetikte çıtayı yükseltti…

13 Mayıs 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre Sentetik pistte koşulan KV-6 Burhan Şenemgen Koşusunu, Gülnur Gülerce’nin sahibi ve yetiştiricisi, Sedat Demiral’ın ise antrenörü olduğu Tarmatebebi (Wiener Walzer – Kunooz, Hard Spun), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşuda ikinciliği sentetik pistte ilk start alan alan Fast And Furious (Fast ‘N’ Famous) elde ederken, mücadeleden Gökhan Babam (Güngör Baba) üçüncü, Ankara’dan gelen Serin Çocuk (Mendip) dördüncü, My Sunflower (Kafkaslı) ise beşinci olarak ayrıldılar.

2000 metre ve üzerinde 3 kez kazandı…

Sentetik pistteki beşinci yarışına çıkan 3 yaşlı erkek tay, bunlardan 2000 metre ve üstü mesafede olan dört yarıştan üçünü kazanmasını bildi.

Maiden’den Mart ayında 2000 metre sentetik pistte 2’08”08’lik derecesi ile çıkan Tarmatebebi, Nisan ayında yine 2000 metre sentetik pistte 2’07”45’lik derecesi ile kazanmayı başarmıştı. Burhan Şenemgen Koşusu öncesi çim pistte koştuğu Şartlı-4 mücadelede Maximus Boy’un arkasında ikincilik elde eden safkan, tekrar döndüğü sentetik pistte bu defa 2100 metreyi 2’12”89’da koşarak kazandı.

Tarmatebebi (Gökhan Kocakaya)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir