Tarsus Belediye Başkanlığı Kupası BEYAZIŞIK’ın…

11 Şubat 2024 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-8 Tarsus Belediye Başkanlığı koşusunu, Sabri Aksu’nun sahibi olduğu, Sultansuyu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Abdullah Çiftçi’nin yaptığı Beyazışık (4y ka Altaha – Kızılgüneş, Tamerinoğlu) jokeyi Ercan Çankaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Pişman Ağa (Kopuz) elde ederken, Mega Star (Turbo) üçüncü, Beratım (Tümöz Bey) dördüncü, Yiğitkardeş (Kaizbert) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bu yılki ilk sınıf koşu galibiyeti…  

Dilbağı takısı aldıktan sonra arka arkaya birinciliklerle bu koşuya oldukça iyi durumda gelen Beyazışık, çok iyi uyum sağladığı son günlerin başarılı jokeyi Ercan Çankaya idaresinde koşuda ön grubun hemen arkasında konumlanıp, düzlüğe çıkıldıktan sonra ortadan yaptığı ataklarla liderliği aldı ve bir ara dışından gelen Pişman Ağa’nın baskısına maruz kalmasına rağmen sonlarda içerden tekrar tazeleyerek koşuyu kazandı. Beyazışık bu galibiyetiyle hem bu yılki ilk sınıf koşu galibiyetine imza atarken, üst üste üçüncü birinciliğine de imza atmış oldu.

News Reporter

2 thoughts on “Tarsus Belediye Başkanlığı Kupası BEYAZIŞIK’ın…

  1. Ercan Çankaya…Sen at teşvik etmiyorsun resmen dövüyorsun kardeşim!!!Yapma etme yazıktır günahtır, onlarında bir canı var vebale girme!!!

  2. Ben sadece yarisseverim ama bu jokey için daha öncede yazdım. Tanımam etmem bu arada ben sadece dışarıdan izleyen bir yarisseverim. Çok çok kötü at biniyor. Büyük ekuri dediğimiz birçok ekuride buna at bindiriyor. Sonrada ekranlarda televizyoncular kamçı sayısı düşürülsün, fazla kamcinin ata faydası yok vs. vs. bir sürü masal anlatıyor. Güzel oynuyorlar valla bu oyunu. Gerçekten çok güzel oynuyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir