Tattersalls’da ilk alım gerçekleşti! Türkler Newmarket’te

Avrupa’nın en prestijli satış organizasyonlarından biri olan Tattersalls Damızlık Kısrak ve Foal Satışları, 29 Kasım 2021 Pazartesi günü başladı.

2 Aralık 2021 Perşembe günü sona erecek satışların ilk gününde Turquoise Bloodstock (Kayhan Özcan) ilk alımı gerçekleştirdi ve 1278 Lot numarası ile ringe çıkan Dynaglow (Dynaformer – Lantern Glow, Mineshaft) isimli 2011 doğumlu kısrağı Havana Gold’den gebe olarak Suat Demiral adına 4.000 £’a satın aldı.

Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği ile Great British Racing International’ın birlikte organize ettiği 6 günlük programa 15’e yakın Türk yetiştirici katıldı.

Türk yetiştiriciler 27 Kasım 2021 Cumartesi günü The National Stud, Darley Dalham Hall Stud ve Juddmonte Banstead Manor Stud’ı, 28 Kasım 2021 Pazar günü ise Cheveley Park Stud, Lanwades Stud, Shadwell Beech House Stud ve Aracı Ekürisine ait Old Mill Stud’ı ziyaret ettiler.

GBR’den Amanda Prior’ın Türk ekibi ile yakından ilgilendiği organizasyon dahilinde başarılı antrenör Hugo Palmer ziyaret edildi. Tattersalls’dan Bobby Jackson ve Jason Sing da Türk yetiştiricilerle bir araya geldi.

İngiltere’ye giden Türk heyeti içerisinde yer alan jokey Mehmet Kaya’da Salı sabahı Newmarket’te idmana çıktı.

Ekibin bugün Newmarket Equine Hospital’de yönetici Partner David ile bir araya geleceği öğrenildi.News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir