Tattersalls’ın yardım organizasyonu sonuçlandı…

Avrupa’nın en büyük at satış organizasyonlarından biri olan Tattersalls, toplanan gelirin Ukrayna’nın inşası ile büyük bir felaket yaşayan Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için bağışlanacağı ve çeşitli aygırların 50’nin üzerinde aşım hakkından oluşan online bir satış organizasyonu düzenledi. 20-21 Şubat 2023 Pazartesi ve Salı günleri gerçekleşen satışta, 31 aygırın aşım hakkı toplam 232.100 €’ya satıldı.

79 farklı aygırın aşım haklarının satışa çıkartıldığı organizasyonda Türk acenta Turquoise Bloodstock (Kayhan Özcan) at sahibi ve yetiştirici Emir Alkaş adına satışın en yüksek aşım bedelini ödeyerek, 4’ü G1 olmak üzere çok sayıda Grup galibi veren Whitsbury Manor Stud’ın başarılı aygırı Showcasing’in bir aşım hakkını 35.000 €’ya satın aldı.

Bir diğer Türk yetiştirici Serhat Ürküt’ün Al Sahaqab’ın sahibi olduğu No Nay Never temsilcisi Armor isimli aygırın aşım hakkını 3.800 €’ya satın aldığı organizasyonda 48 aygırın aşım hakkı ise satılmadı.

Bilindiği gibi dünyanın en büyük yarış ve yetiştiricilik organizasyonlarından biri olan Coolmore ve yine Avrupa’nın at satışı devlerinden Arqana, 14 Şubat 2023 Salı günü Camelot isimli aygırın bir aşımlık gelirini 62.000 €’a açık arttırma usulü ile satmış ve Türkiye ile Suriye’deki depremzedeler için harcanmak üzere bu parayı Uluslararası Kızıl Haç Komitesi’ne bağışlamışlardı.

Tattersalls Aygır Aşım Hakkı Satışı 2023News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir