Tay Deneme’de WARRIOR LION sürprizi…

27 Ağustos 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G2 Tay Deneme koşusunu, Adil Akyavuz’un sahibi olduğu, Mehmet Akyavuz – Ali Sırma tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Erdal Akyavuz’un yaptığı Warrior Lion (2y ae After Market – Çaygüzeli, Strike The Gold) jokeyi İsa Akyavuz ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Çaldıran (Marcavelly) elde ederken, Hardold (Torok) üçüncü, Oğlumsun (Abjar Academy) dördüncü, Dream Twice (Bushranger) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Kariyerinin ilk Grup galibiyeti…  

Ankara kumundaki seri birincilikleri sonrası ilk kez geldiği İstanbul çimindeki II. İnönü koşusunda Baahubali’nin arkasında başarılı bir ikincilik elde eden Warrior Lion, ilk startından bu yana birlikte olduğu genç binicisi İsa Akyavuz idaresinde iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği düzlükten sonra içinden gelen rakibinin tüm ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek korurken, hem günün tatlı bir sürprizini gerçekleştirmiş, hem de ilk Grup zaferine imza atmış oldu.

Karayel Koşusunda Blue Sunset’in arkasındaki başarılı ikinciliği ile bu koşuya favori olarak çıkan Çaldıran, düzlükte bariyer dibinden güzel bir yol bulmasına rağmen rakibinin içinden yaptığı sprint kazanması için yeterli olmazken, Hardold ön tarafa pek de tehdit oluşturamadığı yarıştan üçüncü, kazandığı yarışta gösterişli bir performansa imza atan Dream Twice ise kazana tayın 5 boy gerisinde mücadeleden beşincilikle ayrıldı.

 

News Reporter

4 thoughts on “Tay Deneme’de WARRIOR LION sürprizi…

  1. Şu Kocakaya nasıl bu kadar yarış kazanıyor anlamadım.Neredeyse her kararı hatalı; açık yarışta virajı içerden dönüp mesafe kısaltmışsın tamam da rakibin sana yol vermek zorunda değil ki! Koskoca long runner’la bile içerden geliyordun.Şampiyon at içerden gelmez kardeşim, alırsın dışarıya gümbür gümbür gelirsin.trubunler de seni doyasıya alkışlarlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir