Tay Denemelerden sonra yeni rotalar çiziliyor!

14 ve 15 Mayıs tarihlerinde Ankara ve İstanbul’da koşulan Grup ve Klasik yarışlar sonrasında Haziran ayının son haftasında gerçekleşecek olan Gazi ve diğer sınıf mücadeleleri hedefleyen 3 yaşlı İngiliz tayları yeni hedeflerini belirlemeye başladı.

SİGOŞ Sait Akson’da start alacak…

Sezonun iddialı 3 yaşlı taylarından biri olan Çaldıran ve Preveze Koşuları galibi ve Erkek Tay Deneme Koşusu ikincisi Sigoş’un sahibi Onur Dilbaz, sosyal medya hesabından yaptığı Allah nasip ederse 5 Haziran Pazar günü Veliefendi çayırında olacağız” paylaşımı ile başarılı tayın yeni hedefini ilan etti.

Buna göre; Derbinin favorilerinden biri olarak gösterilen 3 yaşlı doru erkek tay, 96.Gazi Koşusu öncesinde son olarak 5 Haziran 2022 Pazar günü İstanbul’da koşulacak G2/E Sait Akson Koşusunda piste çıkacak…

Sigoş (Gökhan Kocakaya)

KARAMAZI Ekürisinde 2 tayın yol haritası belli oldu…

Sezonun başarılı ekürilerinden biri olan Karamazı Ekürisi, G3 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Koşusu galibi Bright Hope için yeni rotayı 8 Haziran 2022 Çarşamba günü 2100 metre çim pistte koşulacak Kv-9 Niyazi Polatyar Koşusu olarak oluştururken, Dişi Tay Deneme klasiğini etkileyici bir şekilde kazanan Secret Power için ise hedefi 5 Haziran 2022 Pazar günü 2100 metre çim pistte koşulacak G1 Kısrak Koşusu olarak belirledi.

Öte yandan Ekürinin Gazi Koşusundaki en iddialı tayı görünümündeki A3 Tendürek ve Kv-9 Dinçer Cebeci Koşuları galibi Action ile son 3 yarışındaki parlak performansı ile dikkat çekmeye başlayan Snellman‘in Gazi Koşusu öncesi hangi koşuları koşacağı ise henüz netlik kazanmadı. Ancak eküriye ait tayların Derbi öncesinde aynı yarışta birlikte start almayacakları bilgisi alındı.

Secret Power (Özcan Yıldırım)

ZALABEY Sait Akson’u tercih edecek…

96.Gazi Koşusunun iddialı taylarından biri olarak gösterilen A3 Tendürek Koşusu ikincisi ve Kv-9 Sadık Eliyeşil Koşusu galibi Zala Bey, Derbi öncesi 5 Haziran 2022 Pazar günü İstanbul’da koşulacak G2/E Sait Akson Koşusunu hedefleyen taylardan biri…

Hazırlıklarını İstanbul’da sürdüren safkan, Tay Denemelerin koşulduğu Pazar sabahı jokey Ahmet Çelik ile 1400 metre bir galop yaptı. Agresivo temsilcisi başarılı safkan iç pistte 1400/1’30”2 – 1000/1’02”3 – 400/25”5’luk galobunda rahat bir görüntü sergiledi.

Zala Bey (Ahmet Çelik)



News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir