Tayların ilk Grup yarışı fotoda bitti! Kazanan BLUE SUNSET oldu…

2 Temmuz 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 Sadun Eşref Güney Atığ koşusunu, Deniz Kurtel’in sahibi olduğu, Moz. Org. San. Tic. A.Ş. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hakan Yüzbaşı’nın yaptığı Blue Sunset (2y de Air Vice Marshal – Visarno, Kitten’s Joy) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Hardold (Torok) elde ederken, Çaldıran (Marcavelly) üçüncü, Oğlumsun (Abjar Academy) dördüncü, Zephyr West (Papa Clem) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Blue Sunset (Gökhan Kocakaya)

Geçilmezliğini korudu…  

Sentetik pistte start aldığı iki koşuyu da kazanarak bu yarışa çok iyi durumda gelen Blue Sunset, iyi uyum sağladığı jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde koşuyu ön grubun arkasında takip edip düzlükten sonra ortadan yaptığı ataklarla liderliği aldı ve bir ara dışardan çok kuvvetli gelen iki rakibine geçilir gibi olduysa da sonlarda yeniden tazeleyerek burun farkıyla kazanmayı başardı. 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus yılın ilk Grup mücadelesinden birincilike ayrılan safkan aynı zamanda 3’te 3 yaparak geçilmezliğini de korumasını bildi.   

Yablanitsa’nın 1,5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Princess Diana liderliği alırken ikinciliğe de Famous girdi. Daha sonra Afrozy ve Zephyr West sırası ile 1000-800 startları geçildi. 600’de Princess Diana liderliğini korurken yine ikincilikte Famous arkalarında Afrozy ve Zephyr West şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Princess Diana liderliğini korumaya çalışırken ortadan Blue Sunset atak yaptı. 200’de Blue Sunset liderliği alırken ortadan Çaldıran’ın dıştan da Hardold’ın atakları görüldü. Sonlarda fark oldukça azalsa da koşuyu burun farkı ve 1’11”68 bitiriş derecesi ile Blue Sunset kazandı.

News Reporter

11 thoughts on “Tayların ilk Grup yarışı fotoda bitti! Kazanan BLUE SUNSET oldu…

    1. bende uzun zaman sonra yarışlara bi bakayım dedim. Aygırın özellikle HARD AND FAST,
     KINGS FRON, BLUE SUNSET bu üç tay dikkatimi çekmişti bence de çok erken kayıp olmuş…

 1. Tjk aygırları ortalarda yok gazi koşusunda da yoktu bu koşudada ortalarda yoklar bu kadar yatırım yapıp gazide ilk ona bir tane tjk aygırı yavrusu girmiyorsa bir hata yapıyoruz demekki

 2. Bu atta star ışığı var…Ekuri umarım Cosmic Kid gibi bu tayı heba etmez…Yapı ve orjin olarak uzunu da yapacak gibi gözüküyor ..2. ve 3.olan atlarda mükemmel koştu hatta 4.de…Seneye kesin olan bir şey varki bu seneki Gaziden çok daha iyi bir Gazi izleyeceğiz ..Halen sahaya inmemiş daha bir sürü kalite atta var ..Allah sakatlık yasatmasin yeterki

 3. 2 yaşlıların ilk grup koşusu baya keyifli geçti umarım diğer grup koşularıda bu kadar keyifli olur.

 4. Daredevil,SuperSaver B.master hem kumcu hemde erken gelişen taylar vermiyor.MyCharlieBoy,Auhorized ve diğerleri 2,3,4 yaş aynı anda sahayı doldurmadan ne dersek yanlış okur.

 5. Hardold İlk yarışından beri takip ediyorum galopları sprinti harika

  Özellikle 1.400-1.600mt de rakiplerinden daha iyi olacağını düşünüyorum.

  Blue Sunset kum performansı gerçekten çok başarılı ağırlıklı olarak kumda koşular yapacak izlenimi veriyor.

  1. Hardold mesafe uzasın vurur her şekilde bu grubu sanki daha mesafe arıyor at adapte olana kadar yarış bitiyor

 6. Hardold a bindir iyi bir jokey bu yarışı kaybedermiydi?su kantarmalarla oynamakdan atı siprinte kaldiramiyor jokeylerin çoğu..bu işi en iyi yapan karataş biraz da Kocakaya..diğerleri kafalarına göre birşeyler çıkarmışlar..jokey hatasının bu kadar olduğu başka ülke yoktur..Amerika’da jokeyleri izlesinler kantarmaleri nasıl tutuyorlar..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir