Hasret Delice’den takipçilerine Pimlico Altılısı; 2.621 TL

4.KOŞU: İkinci altılının ilk ayağı 1800 metre kum pistte dişilere ait olan (Allaire DuPont Distaff Stakes) Listed bir koşu. Biri stakes olmak üzere Laurel Park hipodromundaki 1600 metre mesafeli son 2 koşusunu kazanan 6 yaşındaki grubun tecrübeli ismi INTREPID DREAM, usta antrenör Todd PLETCHER eğitiminde olan ve bugünkü jokeyi Luis SAEZ ile geçen yıl grup koşularda start alan JULIA SHINING, Oaklawn Park hipodromunda Grup 1 olan son koşusunu tabela içinde tamamlayan GUN RUNNER temsilcisi SHOTGUN HOTTIE ve sondan önceki iki koşusunda Santa Anita Park hipodromunda Grup 1 ve 3 koşularda tabelada yer alan INTO MISCHIEF temsilcisi MUSICAL MISCHIEF ayrımsız bir şekilde yazılması gereken isimlerdir. Geniş oynayanlar; İlk 4 koşusunu Delta Downs hipodromunda kazandıktan sonra 1700 metre mesafeli son koşusunu da Oaklawn Park hipodromunda kazanan ve ilk kez Stakes koşuda start alacak olan LACIE BE GOOD isimli safkanı da sürprizde bulundurmalı.

SIRALAMAM: 7-1-8-4-2


5.KOŞU: Çim pistte 1600 metre mesafede 3 yaşındaki dişilere ait stakes (Hilltop Stakes) bir koşu. Keeneland hipodromunda 1700 metre çim pistte favori olduğu maiden koşuyu bugünkü jokeyi Tyler GAFFALIONE ile kazanan INTO MISCHIEF temsilcisi WAVES OF MISCHIEF başta olmak üzere, kariyerinin ilk koşusunu Ellies Park hipodromunda kazanarak maidena veda ettikten sonra Kanada Woodbine hipodromunda Grup 1 olan (Natalma Stakes) koşuyu kazanan ve sonrasında Santa Anita Park hipodromunda Breeders’ Cup günü dişilere ait Grup 1 (Juvenile Fillies Turf) koşuda üçüncü kalan SHE FEELS PRETTY ile usta antrenör Chad BROWN eğitiminde Gulfstream Park hipodromunda kariyerinin ilk koşusunu kazanarak maidena veda eden EXPATRIATE ayrımsız yazılması gereken üç isimdir. Geniş oynayanlar; Gulfstream Park hipodromunda maidena veda eden 3.00 erken bahis oranlı ROYAL WINTOUR isimli kısrağı da ilave etmeli.

SIRALAMAM: 4-6-3-2


6.KOŞU: Kum pistte 1200 metre mesafede 3 yaşındaki dişilere ait olan toplam 150.000 $ ikramiyeli Grup 3 (Miss Preakness Stakes) olan programın önemli koşularından biri. Birleşik Krallık ve İrlanda’daki grup koşularının ardından geçen sene Ekim ayında Amerika’ya gelip Delaware Park hipodromundaki ilk koşusunu kazanan ve sonrasında Gulfstream Park hipodromunda kum pistte 1200 metre mesafede Stakes olan (Any Limit Stakes) koşuyu da kazanan OMAHA BEACH temsilcisi LAUNCH favorimdir. Ufak oynayanlar veya alternatif tek arayanlar değerlendirebilir. Geçen yıl Kanada Woodbine hipodromunda maidena veda ettikten sonra Tampa Bay Downs hipodromunda 2 tane Stakes koşuyu kazanan ve 2 kez de Grup 3 koşuda start alan MO TOWN temsilcisi MYSTIC LAKE ile kariyerinde 7 koşusunda da favori olarak sahaya çıkan ve 3 tanesi Stakes olmak üzere 4 kez kazanan, diğer üçünü de tabelada tamamlayan istikrarlı YOUALMOSTHADME favorimin en yakın rakipleridir.

SIRALAMAM: 4-1-3


7.KOŞU: Çim pistte 1000 metre mesafede dişilere ait sürprize müsait, zor olan stakes (The Very One Stakes) bir koşu. Favori olan 4 numaralı tecrübeli isim KAUFYMAKER’ın koşudan çıkması bu ayağı oldukça zorlaştırdı. İmkanlarınız ölçüsünde kalabalık tutmalısınız. Son iki koşusu stakes olan eküri avantajlı ve Paco LOPEZ ile start alan FUTURE IS NOW başta olmak üzere, Kasım ayından bu yana start almamış olsa da 29 Nisan’da yaptığı starttan hızlı çıkış çalışmalarında Amerika’lı yazarlar arasında beyaz bayrak ayna beklentisi yaratan Luis SAEZ’li ALL THAT MAGIC, Aqueduct ile Keeneland hipodromlarındaki son iki koşusunu kazanan QUEEN OF THE MUD, bugünkü jokeyi Sheldon RUSSEL ile bu pistte 1000 metre mesafede iki kez kazandıktan sonra Laurel Park ile Monmouth Park hipodromlarında stakes koşularda start alıp birini kazanan BOSSERATI ve OAKLAWN Park hipodromunda stakes olan 2 koşusundan birini kazandıktan sonra Keeneland hipodromunda Grup 3 son koşusunda istediğini elde edemeyen ancak bugün için uygun grupta olan HIGH CLASS, Gulfstream Park hipodromundaki Stakes olan son koşusunu tabelaya yakın bitiren LA TRAVIESA ve bugünkü bayan jokeyi Martina ROJAS ile Laurel Park hipodromunda 1100 metre mesafeli son koşusunu kazanan cazip oranlı SHOSHANAH bu koşuda kazanma şansı olan isimlerdir.

SIRALAMAM: 10-8-1-7-13-12-6


8.KOŞU: Kum pistte 1900 metre mesafede 250.000 $ toplam ikramiyeli Grup 3 (Pimlico Special Stakes) olan önemli bir koşu. Geçen yıl Grup 1 olan 148. Preakness Stakes koşuda start alıp dördüncü olan ve sürekli üst düzey grup koşularda start alan GUN RUNNER temsilcisi RED ROUTE ONE ile usta antrenör Todd PLETCHER eğitiminde ve Luis SAEZ idaresinde Keeneland hipodromunda Grup 3 olan (Ben Ali Stakes) koşuyu kazanan UNCLE MO temsilcisi KINGSBARNS bu önemli koşunun favorileri. Geçen yıl bu pistte birinciliği bulunan ve bugünkü jokeyi Sheldon RUSSEL ile Laurel Park hipodromunda 4 tanesi stakes olan son 5 koşusundan birini kazanıp diğerinde tabelada olan bir diğer UNCLE MO temsilcisi BE BETTER ile her ne kadar ilk kez stakes ve grup koşuda start alacak olsa da son 3 koşusundan birincilikle ayrılan PYRENEES koşuda kendini ispatlamaya çalışacak olan iki isimdir. Geniş oynayanlar; geçen yıl Grup 1 ve 2 koşularda start aldıktan sonra Oaklawn Park hipodromundaki son 4 koşusundan birini kazanan Paco LOPEZ’li HARLOCAP isimli safkanı koşunun bombası olarak ilave edebilirler.

SIRALAMAM: 5-2-7-4-1


9.KOŞU: Programın kapanışı 3 yaşındaki dişilere ait, kum pistte 1800 metre mesafeli ve 300.000 $ toplam ikramiyeli olan önemli bir Grup 2 (Black-Eyed Susan Stakes) koşu. Ben bu koşuda, ülkemizde AGF tablosunda biraz gerilerde kalacağını düşündüğün cazip bir ismi tek olarak önereceğim. 2022 Keeneland satışlarında 120.000 $ fiyatla satın alındıktan sonra geçen yıl 400.000 $ fiyatla el değiştiren ve Gulfstream Park hipodromunda bugünkü jokeyi John VELAZQUEZ ile 1700 metre mesafeli Grup 2 olan (Gulfstream Park Oaks) son koşusunda tabelada yer alan GUN RUNNER temsilcisi GUN SONG için grubun uygun olduğunu ve bu koşuyla birlikte çıkışa geçeceğini düşünüyorum. İkinci altılı ganyan için cazip bir tek önerimdir.

SIRALAMAM: 5


 

2.ALTILI GANYAN TAHMİNİ:

1A) 7,1,8,4 / 2

2A) 4,6,3 / 2

3A) 4,1 / 3

4A) 10,8,1,7,13,12 / 6

5A) 5,2,7 / 4,1

6A) 5 GUN SONG   İkili: 5 / 7,6

Çatı Kupon: 129,60 ₺

Geniş Kupon: 630,00 ₺

2. 6’LI GANYAN: 2.621,74 ₺ vermiştir.


Not: Sitemizde yapılan tahminler tamamen amatör bir anlayışla hazırlanmaktadır. Tahminleri yayınlanan kişilerle sitemiz arasında profesyonel bir iş ilişkisi yoktur.

@ Kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir