Nurettin Güven’den Çatı Kuponda Bursa 6’lısı…

4.KOŞU: Önce bugünkü pistte 1300 metre mesafede, ardından Kocaeli kum pistinde 1200 metre mesafede üst üste 2 koşu kazanmayı başaran Koray, dengi grupta bir kez daha kazanıp seriye devam edebilir. Son 2 koşusuyla tekrar istenen seviyeye ulaştığını gözler önüne seren Babürbey ve kazandığı son koşusuyla dikkat uyandıran hafif kilolu Karavaş favori biraz eksik koşarsa devreye girmelerini beklediğim öncelikli isimlerdir. Ön tarafta istediği tempoyu yakalayabilirse son metrelere kadar lider gelmesini beklediğim Ergüçlü ve boş kilosunun avantajlarını sonuna kadar kullanabileceğini düşündüğüm Kevir şansları yüksek gözüken diğer safkanlardır. Gününde olduğunda beklentilerin üzerinde koşabilen Babalarınbabası, İzmir’den son derece iyi durumda Bursa’ya geçen Abher ve gördüğü yarışıyla açıklarını hızla kapatan Holigan geniş kuponlarda sürpriz için yer almalılar.


5.KOŞU: Yarış yaşamına bu pistteki 2 başarılı performansla merhaba diyen Barco Blanco, her geçen gün daha da iyiye giden formuyla bu kez kazanabilecek yarışını yapabilir. Kabiliyetli bir isim olduğuna inandığım ve bu yarışı için İzmir’den iyi durumda Bursa’ya götürülen Arkadaş, ilk kez çıkacağı pisti yadırgamazsa en az favori kadar şanslı olacaktır. Bu seneki 2 koşusunda da birbirinden iyi performanslar sergileyip tabela içinde kalmayı başaran Mahdum, DİL BAĞI çıkaracağı bu koşusunda kuponların olmazsa olmaz isimlerinden. Son koşusundaki 2.liğinin burası için yetebileceğini düşündüğüm The Last Aeneas ve kum pistteki son 2 koşusunda başarılı olarak dikkat çeken Ufuk Baba ihmal edilmemesi gereken diğer taylar. Eküri destekli Barış Kaptan, ilk koşusu için iyi hazırlanan Utkucuk ve bugün takılarına ek olarak kullanacağı DİL BAĞI takısıyla Wolf Cat bütçelerin müsaitliğine göre daha sonra değerlendirilmeliler.


6.KOŞU: Bu pistte 1400 metre mesafede iştirak ettiği son koşusunu fazlaca zorlanmadan kazanmayı başaran Çıgrüzgarı, bu kez biraz daha ağırlaşan kilosuna ve uzayan mesafeye rağmen yine kazanmasını beklediğim isimdir. İzmir kum pistindeki son 2 koşusunu iyi yerlerde bitirerek tırnağının ucunda olduğunu gösteren Bilirkişi, favorinin en ufak hatasını kesinlikle geri çevirmeyecektir. Son haftalarda yakalamış olduğu iyi formuyla radarıma giren Altıngüneş, bugün ilk kez kullanacağı DİL BAĞI takısı ve önemli rakiplerine oranla boş kilosuyla kollanması gereken bir diğer isimdir.


7.KOŞU: Ege Derbisinde tabela başarısı gösteremese de formasını gururla temsil eden Petrocelli, sevdiği pistte start alacağı bu koşusuna oldukça iyi hazırlıklarla girecek. Rakiplerinin tamamına karşı kilo avantajını elinde bulunduran safkanı kuponlara ilk isim olarak yazmanızı öneriyorum. Son koşularındaki performanslarıyla eski gücüne kavuştuğunu gösteren El Nino, ağır kilosu kendisi için büyük sorun teşkil etmezse en az favori kadar şanslı olacaktır. İzmir’den hazır durumda Bursa’ya götürülen Darkholm ise, iyi formunu hakkını verip yine üst sıralar için mücadele edecektir.


8.KOŞU: Bu pist ve mesafede iştirak ettiği koşusunda zorlanmadan kazanıp Maiden’e veda etmesinin ardından İzmir çim pistinde şans deneyip dişli rakipler arasında yakın ara 5.lik elde eden Golden Glitter, bugün tekrar kazandığı pistte iyi form durumuyla start alacak. Yine kazanacağına inandığım safkanı günün bir diğer teki olarak değerlendirmenizi tavsiye ediyorum.


9.KOŞU: Vermiş olduğu kısa sayılmayacak aranın ardından iştirak ettiği koşusunda dinçlikle etkili olup kazanmayı bilen King Victory, daha da ilerlettiği nefesiyle kazanmaya devam edebilir. Özellikle son 2 koşusunda ortaya koyduğu performanslarla takip ettiğim isimler arasına girmeyi başaran Dokuzağaç, süratli gidebileceğini düşündüğüm koşuda son metrelerdeki güçlü ataklarıyla söz sahibi olacaktır. Son koşusundaki performansı kesinlikle gücüne ölçü olarak almadığım Bekri ve İstanbul’dan yine fit durumda Bursa’ya giden Koca Seyid muhakkak kuponlarda yer bulmaları gereken diğer safkanlardır.


2.ALTILI GANYAN

1A) 5-4-9-3-10 // 12-8-6

2A) 3-1-6-8-9 // 4-10-12

3A) 3-2-6

4A) 8-1-3

5A) 2

6A) 10-13-14-8

2.6’LI GANYAN (5/1/3/8/2/14,16): 946 TL vermiştir.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir