Tempolar karıştı, BALDEMAR kazandı!

Merhum atçı ve yetiştiricisi Dr. Özcan Kızılkaya anısına 23 Ağustos 2019 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşulan 3 Yaşlı İngiliz taylarına mahsus KV-8 koşuyu, Ahmet Kavran’ın sahibi ve yetiştiricisi, Berk Ege’nin antrenörü olduğu Baldemar (3y ke Native Khan – Handiya, Barathea), jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı.

4 Safkanın katılımı ile 1500 metre sentetik pistte koşulan 85.500 TL birincilik ikramiyeli koşuyu, jokeylerinin tercihleri ile starttan itibaren devamlı pozisyon değiştiren safkanlardan son 300’ü önde geçen Baldemar 1’32”34’lük derecesi ile kazanırken, bu safkanın burun farkla gerisinde sonlardaki güçlü atakları ile Jack Sparrow (Mendip) ikinci, yarım boy arkada Grashof (Offlee Wild) üçüncü, onunda 7.5 boy gerisinde Kayı Beyi (Dr Fong) dördüncü oldu.

Baldemar (Mehmet Kaya)

9’uncu startında 4’üncü kez finiş çizgisini önde geçen Baldemar, kariyerinin ilk Kısa Vade koşu galibiyetine imza attığı mücadelede, sentetik pistteki 2’inci birinciliğini elde ederken, kazancını da 257.620 TL’ye yükseltti.

Dr Özcan Kızılkaya Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

1 thought on “Tempolar karıştı, BALDEMAR kazandı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir