Temsilcilerimiz Super Saturday meetinginde piste çıktı…

26 Mart 2022 Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan Dubai World Cup final günü öncesi temsilcilerimiz Meydan Hipodromunda Super Saturday meetinginde start aldılar

1900 metre kum pistte gerçekleştirilen Listed statüsündeki Al Bastakiya’da Nimet Arif Kurtel’in sahibi olduğu ve Onur Özelcanat’ın antrene ettiği Final Dance (Declaration of War) Dubai’deki ilk startına çıktı ve mücadeleden Halis Karataş ile dördüncü olarak ayrıldı. Koşuyu Arjantin menşeili Quality Boone (Daniel Boone) jokeyi Vagner Leal ile kazandı.

Final Dance (Halis Karataş) 4’üncü…

2410 metre mesafeli çim pistteki G2 Dubai City of Gold’u Shadwell Harası’nın sahibi olduğu Hukum (Sea The Stars) jokeyi Jim Crowley ile kazanırken, Cem Sevim’in sahibi olduğu ve Kazım Melike’nin antrene ettiği Light of Darkness (Red Rocks) jokeyi Gökhan Kocakayaile koşudan dokuzuncu olarak ayrıldı.

Dubai World Cup’ın son prova koşularından olan G1 Al Maktoum Challenge R3’te ise Mickael Barzalona ile start alan Hypothetical (Lope de Vega) birinciliğe ulaşırken, Meydan Hipodromunda katıldığı ilk yarış olan Curlin Stakes’te dördüncülük elde eden Uğur Kıraloğlu’nun sahibi olduğu ve Erhan Dıblen’in antrene ettiği Uğurtay ise jokeyi Gökhan Kocakaya ile 2000 metre kum pistte koşulan yarışta onuncu oldu.

Dubai’de final günü koşulacak olan yarışlarda Final Dance ve Burgas’ın start alması bekleniyor.News Reporter

7 thoughts on “Temsilcilerimiz Super Saturday meetinginde piste çıktı…

    1. adam elinden geleni yaptı hocam insan gibi tempo yapmıyorlar 2000 metre gibi değilde sanki 1200 koşuyorlar o tempolara bizimkiler çıkabilirmi sanmam 🙂

      1. Bizim atlarimiz oradaki tempolara dayanabilecek kalitede değil final dance hariç ülkemizdeki yarışlarda galop yapar gibi koşuyorlar yurt dışına gidince dagiliyorlar.

    2. Mesele Kocakaya değil ki mesele güç farkı…Uğurtay bu rakiplere ne yapabilir ki?

  1. Daha önce hiçbir eleştirel yorumumu yayınlamadığınız gibi bunu da yayınlamayacağınızı düşünüyorum. Tjk’nın sitesinden kopyala yapıştır haber yapıyorsunuz. Biraz farklı bir şeyler yazın. Atların bitiriş zamanlarını neden yazmazsınız ki?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.