COACH’dan gösterişli Tendürek galibiyeti!

14 Haziran 2020 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1800 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 Tendürek Koşusunu, Erhun Eti’nin sahibi, Celal Bağdatoğlu’nun yetiştiricisi ve Murat Çam’ın ise antrenörü olduğu Coach (3y de Smart Robin – Born Shining, Sri Pekan), jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

Pragya’nın çıkmasıyla 14 safkanın start aldığı mücadeleye 11 numaralı kulvardan çıkış yapan Coach, ilk viraja 10’uncu sırada girdi. Karşı düzlükte de bu pozisyonunu koruyan safkan, son viraj dönülürken bariyer dibinde 9’uncu sırada idi. Düzlüğe çıkıldığında tecrübeli binicisi ile bariyere yakın bir yerden hücumlarını arttıran Coach, 300 direği geçilirken dördüncülüğe girip, son 200’de ise liderliği aldı. Bu metreden sonra farkı 3.5 boya kadar çıkartan yetenekli tay 1’53”47’lik derecesi ile parlak bir galibiyete imza attı.

Coach (Ayhan Kurşun)

Kariyerinin henüz üçüncü startında sınıf koşu kazanma başarısını gösteren Coach, yarış hayatına geçen sene Ankara’da koştuğu Şartlı-1 mücadelede Upper Cut gibi klas bir tayın arkasında elde ettiği ikincilikle başladı. Bu yarıştan 15 gün sonra 1400 metre çim pistte koştuğu maiden mücadeleyi zorlanmadan kazanan safkan, 7 ay aradan sonra start aldığı ilk yarış olan Tendürek Koşusunda göze hoş gelen son derece başarılı bir performans sergiledi. Bir Smart Robin temsilcisi olan, sekisi ve akıtması ile büyük dedesi Sunday Silence’ın izlerini taşıdığı gözlenen safkan, bu önemli koşudaki performansı ile sezonun kalan bölümü için büyük ışık verdi.

After Tulip (After Market) salgından önce Şubat ve Mart aylarında Adana’da üst üste 2 kum yarış kazanmıştı. 3 Ay aradan sonra bu defa çim pistte şansını denedi. Son virajı iç kulvarda dördüncü sırada dönen safkan son düzlüğü de gayet iyi koştu ve başarılı bir ikincilik elde etti.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir