Dubai Sheema Classic’i SHAHRYAR kazandı…

Dubai Yarış Karnavalında bu sene start alan temsilcilerimizden Kahraman Ekürisine ait 4 yaşındaki şampiyon safkan Burgas, Meydan Hipodromunda 9 koşudan oluşan final gününde dünyanın en prestijli 10 koşusu arasında kabul edilen G1 Longines Dubai Sheema Classic’te start aldı ve mücadeleyi birbirinden başarılı 15 safkan arasında 14’üncü olarak tamamladı.

Dünyanın dört bir yanında canlı olarak yayınlanan final gününde piste 9’da 8 yaptığı jokey Ahmet Çelik ile çıkan safkan, uzun süre önce grupta götürdüğü 2410 metre mesafeli çim pistteki mücadelede son düzlüğe çok iyi yerde çıkmasına rağmen düzlükte güçlü rakipleri ile baş edemedi.

Koşuyu DWCC’de final gününe damga vuran Japonların, geçen sene Japonya’da Derbi galibi olan temsilcisi Shahryar (Deep Impact) jokeyi Cristian Demuro ile 2’26″88’lik bir derece gerçekleştirerek kazanırken, ABD’de Breeders’ Cup Turf zaferi sonrası ‘Yılın en iyi 4+ yaşlı çim pist atı’ seçilen Yibir (Dubawi) ise mücadeleyi William Buick ile ikinci oldu.

Shahryar – 2022 Dubai Sheema Classic

G1 Gazi, G1 Ankara ve G1 Cumhurbaşkanlığı Koşuları galibi olan temsilcimiz, Dubai’de 25 Şubat 2022 Cuma günü katıldığı ilk yarış olan G3 Dubai Millennium Stakes’de Halis Karataş ile dördüncü olmuştu.

Ülkemizi Dubai’de temsil eden tüm safkanlara ve ilgililerine teşekkürler…News Reporter

6 thoughts on “Dubai Sheema Classic’i SHAHRYAR kazandı…

  1. Daha da jokeu bir kaç at geçeceğim diye attan edecek.Katıra bindirmem ben böyle jokeyleri

 1. Toromankaya
  2 tane GR 3 1 Tane KV-9 Birinciligine 10 Handikap puanı
  Long Runner 2 GR 1,,2 Tanede G2 SIFIR Handıkap puanı.
  113 Puanla gitti Burgas ? Sadece ARG Atını geçebıldi.

 2. ahmet çok iyi yerde götürdü yarışı son düzlüğe gelirken bi acaba dedim ama onlardaki at değil başka bir şey onlrla aramızda uçurum var çok net.

 3. Son düzlükte diğer safkanların jokeyleri yürü dediğinde atağa geçti biz olduğumuz yere bastık. Her şeye rağmen her şey için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.