THE BEAUTIFUL ECE’den bir hafta ara ile ikinci sürpriz galibiyet!

19 Mayıs 2024 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus Kv-8 Hasan Adalı koşusunu, Bihtercan Ataç’ın sahibi olduğu, Ahmet Halim Celaloğlu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Turgay Ataç’ın yaptığı The Beautiful Ece (5y ak Mavi Kumsal – Devri Saadet, Last Commander) jokeyi Görkem Özçelik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Lavender (Oğlum Melih) elde ederken, Forlorn (Papa Clem) üçüncü, Anabella (Kaneko) dördüncü, General Briella (General Quarters) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Çim pistte üst üste ikinci birincilik… 

Bir hafta önce Kv-8 N. Arek Kuyumciyan koşusunu kazanarak önemli bir sürprize imza atan The Beautiful Ece, kantarmasını sevdiği jokeyi Görkem Özçelik idaresinde koşuyu gerilerde takip edip düzlüğe çıkıldıktan sonra dıştan yaptığı ataklarla öndeki Lavender’i son metrelerde yakaladı ve kısa sürede rakibine hakim olarak bir hafta içerisinde çim pistte üst üste ikinci sürpriz birinciliğini elde etmiş oldu.

 

News Reporter

1 thought on “THE BEAUTIFUL ECE’den bir hafta ara ile ikinci sürpriz galibiyet!

  1. General Briella sahipleri bu atı 2 ve3 yaşında sömüre bildiğiniz kadar sömürdünüz. Çim kum uzun kısa derken atı resmen bitmiş yazık gerçekten yazık son 3 yarışında ortada yok safkan. Sonra atçılık neden gelişmiyor neyse kazanana tebrikler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir