The Saudi Cup meetingine 3 atımız kayıt oldu!

4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus olarak 1800 metre mesafeli olarak koşulacak 20 Milyon $ ikramiyeli The Saudi Cup’ın da yer aldığı dev organizasyondaki koşulara, ülkemizden de 3 safkan kayıt yaptırdı. 29 Şubat 2020 Cumartesi günü koşulacak olan yarışlara Kahraman Ekürisinden Peri Lina ve Bodyguard Hero ile Hadioğlu Ekürisinden Good Curry kayıt oldular.

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’daki Kral Abdülaziz Hipodromunda 1’i Suudi Arabistan’da yetiştirilen atlara mahsus, diğer 7’si ise Enternasyonal statüde koşulacak The Saudi Cup bünyesindeki 8 yarışa, dünyanın her yerinden inanılmaz bir ilgi oldu.

Kral Abdülaziz Hipodromu

Enternasyonal seviyede koşulacak olan 7 yarışa, 32’si Grup veya Grade 1 performansı sergilemiş toplam 964 safkanın kaydı gerçekleşti. Söz konusu koşuların en önemlisi olan The Saudi Cup’a ise 4 kıtada ve 16 ülkede start alan 60’tan fazla antrenörün idman ettiği 140’ın üzerinde safkan yazıldı.

Dünyanın en pahalı yarışına sahip olmasının yanı sıra tarihinde ilk kez çim yarışlarının yapılacağı organizasyon, Suudi Arabistan atçılığı için yeni bir çağın başlaması olarak değerlendiriliyor.

Suudi Arabistan Jokey Kulübü Strateji ve Uluslararası Yarış Direktörü Tom Ryan, yarış gününe olan güçlü küresel ilgiden heyecan duyduklarını söyleyerek şu açıklamayı yaptı; “Suudi Kupası’na uluslararası yarış topluluğundan gelen tepkiler harikaydı. Aldığımız kayıtlardan daha mutlu olamazdık. Şimdi tamamen bu kayıtların kalibresine yakışır muhteşem bir ilk Suudi Kupası Yarış Günü yapmaya odaklanmış durumdayız.”

Newmarket Yarış Pisti Sorumlusu Michael Prosser’unda katıldığı Suudi Kupası ekibinden BHA’nın kıdemli handikapörü Phil Smith, kayıtlı safkanların performanslarını dikkate alarak hangi koşulara hangi safkanların davet edileceğine karar verecek ve ona göre bu büyük organizasyonda start alacak olan safkanlar belli olacak.

3 Safkanımız 6 yarışa kayıt oldu…

Suudi Kupasındaki koşularak kayıt yaptıran safkanlarımızdan Hadioğlu Ekürisine ait Good Curry, en yüksek ikramiyeli koşu olan kum pistte 1800 metre mesafeli ve 20 Milyon Dolar ikramiyeli The Saudi Cup’ın yanı sıra kum pistte 1200 metre mesafeli ve toplam 1.5 Milyon Dolar ikramiyeli The Riyad Dirt Sprint’e de kayıt oldu.

Kahraman Ekürisine ait Peri Lina da Good Curry gibi The Saudi Cup’a kayıt olmasının yanı sıra çim pistte 2100 metre mesafeli ve toplam 1 Milyon Dolar ikramiyeli Neom Turf Cup’a, ekürinin diğer safkanı Bodyguard Hero ise çim pistte 1351 metre mesafeli ve 1 Milyon Dolar toplam ikramiyeli The 1351 Turf Sprint ile Good Curry’nin de yazıldığı, kum pistte 1200 metre mesafeli ve toplam 1.5 Milyon Dolar ikramiyeli The Riyad Dirt Sprint’e de kayıt oldu.

Bu sene Dubai Yarış Karnavalının yanı sıra Suudi, Cup organizasyonuna da kayıt yaptıran ekürileri ortaya koydukları vizyon nedeniyle tebrik ediyor, safkanlarımıza ve ilgililerine başarılar diliyoruz. The Saudi Cup Entries 2020

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir