TİGEM Berk veya Seklavi Hattından Aygır arıyor…

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü ihtiyacını karşılamak üzere yarış hayatında başarılı olmuş ve damızlık belgesi almış veya alabilecek vasıfta olan, sahibi tarafından damızlık olarak satılmak istenen orijin, eşkal olarak ırk özelliğini taşıyan, yarışlarda üstün performans göstermiş ve Berk veya Seklavi kan hatlarına mensup 1 (Bir) baş damızlık olabilecek vasıfta Safkan Arap aygırı pazarlık usulüyle satın alacağını duyurdu.

İlan edilen duyuruya ve teknik şartnameye göre; alınacak Aygırın Safkan Arap atları soy kütüğüne kayıtlı olması, Berk veya Seklavi kan hatlarından gelmesi, yarış hayatı boyunca en az 2 adet Grup 1 koşusu kazanmış olması ve 01.01.2016 ve sonrası doğumlu olması gerekmekte…

Aygırını satmak isteyen yetiştiricilerin başvuru mektuplarını İdari Şartnamenin 3. maddesinde belirtilen belgelerle birlikte kapalı zarf içerisinde en geç 01.12.2023 Cuma günü saat 14.30’a kadar Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Genel Evrak Servisine vermeleri veya en geç bu saatte ulaşacak şekilde posta ile göndermiş olmaları gerekiyor.

Başvuru sonucu şartları uyan Safkan Damızlık Aygır için pazarlık yapılacak, Pazarlığı yapılıp satın alınacak Damızlık Aygır, teknik şartnamede belirtilen sağlık ve spermatolojik muayenelerinin yapılabilmesi için pedigri belgelerinin aslı ile birlikte Genel Müdürlük tarafından belirlenecek İşletme Müdürlüğüne götürülecek…

EK-1 BAŞVURU MEKTUBU İDARİ ŞARTNAME İLAN TEKNİK ŞARTNAME

İDARİ ŞARTNAME

İLAN

TEKNİK ŞARTNAME

AYGIR PERFORMANS BİLGİ FORMU

News Reporter

6 thoughts on “TİGEM Berk veya Seklavi Hattından Aygır arıyor…

  1. Şu ilana uyan Deniz Efe ve Demirperde var Altaha yaşlandı yerine oğullarını alın he Deniz Efe genç Çelikler de satmaya cağına göre direkt Demirperde!!!!!!

  2. İhale şartnamesine göre bu şartları taşıyan sadece iki tane koşan Seklavi bir tane de aygır Berk var. İhale sanki bu üç Ata göre hazırlanmıştır. Bu açıdan yine manidardır.

  3. Sertberk’i alacaklarda sahibi bakalım ne kadar isteyecek? Pazardan dometes almıyorsun.Fiyatta anlaşamazlarsa ne olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir