TIME TO SHINE geçilmezliğini korudu…

3 Haziran 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pitte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus KV-8 Avram Barokas Koşusunu, Ayşe Merve Kitapçı’ya ait ve Yağmur Gürsöğüt’ün antrenörlüğünü yaptığı Time To Shine (3y de Luxor – Chantilly, Whipper) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Subutai (Counterattack) elde ederken, mücadeleden Gökdenizim (Mendip) üçüncü, Hakna (Hakeem) dördüncü, Baduu (Smart Robin) ise beşinci olarak ayrıldı.

Time To Shine (Halis Karataş)

3’te 3 yaptı…

Geçtiğimiz yıl koştuğu ilk yarışını sentetik pistte kazanıp yaklaşık 5,5 ay aradan sonra bu sene sentetik pistte start aldığı G3 Burhan Karamehmet koşusunda güçlü rakiplerini adeta sürklase ederek kazanırken kalitesini gözler önüne seren ve ilk kez çim pistte start alacağı Avram Barokas Koşusundaki nasıl koşacağı merakla beklenen Time To Shine, favori girdiği yarışta başarılı bir performansa imza atarak 3’te 3 yaptı ve geçilmezliğini korudu.

Hakna’nın 3 boy geç başladığı koşuda startla birlikte Gökdenizim liderliği aldı. İkincilikte Time To Shine, üçüncülükte Subutai daha sonra Baduu sırası ile 1400-1200 ve 1000 metre startları geçildi. 800 startını yine Gökdenizim lider olarak geçerken, Time To Shine takibini sürdürüyor, üçüncülükte yine Subutai olduğu halde 600 startı geçilip son düzlüğe çıkıldı.

400 direği geçilir geçilmez atak yapan Time To Shine liderliği alıp 1,5-2 boy fark yaptı. Gökdenizim’in yanından yol bulmaya çalışan Subutai ikinciliğe girerek öndeki Time To Shine ile aradaki farkı kapatmaya çalıştıysa da finişte farkı 3 boya çıkaran Time To Shine 1’36″06’lık derecesi ile kazanan isim oldu.

Avram Barokas Koşusu Kupa TöreniNews Reporter

6 thoughts on “TIME TO SHINE geçilmezliğini korudu…

  1. Ayşe Merve KİTAPÇI’nın yarıştan sonraki röportajını izledim. Mesafesi belli, henüz üç yarış koştu, çok da erken henuz uzun koşmak için, Gazi koşmayı düşünmüyoruz dedi. Karataş Final Dance’i tercih edeceği için belli ki karatasla devam etmek istiyorlar ama Ahmet Çelik gelip de kazanırım bu tayla derse bence gazı koşarlar, yoksa kosacaklarini sanmam, Anafartalari tercihleyeceklerdir karatasla.

    Ama ne olursa olsun Ahmet’e teklif götürüp gazı kosmalilar. 3 yarış kosmalari hiç önemli değil. Gaziyi kazanabilecek bir at. Uzuna gitmez diyeceğimiz gray strom ve kurtellerin adını şu an hatirlmadigim dişi atıyla bile kazandı Ahmet. Ki bu at da 6-7 gidip yarısı alabilir.

  2. Bence bu sene rakipsiz gazı koşarsa ilk ikiden düşmez kazanma olasılığı daha yüksek sert tempoda bile rakibi olmuyan atın düzlüğe kadar idareli gelip düzlükte kafaya çıktığı zaman her pistte kolay kolay bileği bükülmez maşallah 5.5 ay sonra koştuğu yarışta tek atmıştım beyaz bayrak ayna yaptığı tempoyu bir inceleyin o tempo da bile fotoya girerken bile artira artira gidiyor maşallah . Gazi ye handikap puan i yeter fazla bile ☺️🤗 Ahmet Çelik bence teklif götürecektir.. mutlaka bir son dakika sürprizi olabilir olursa gaziye heyecan

  3. Atta ufak sıkıntılar var galiba gazide attı zorlamak istemiyorlar şuan için uzuna gitmez bu at yarışdan anlayan bilir olur da gazi ye girerse bu at başarısız olacak 1800 üstü zorlanır ufak bir sakatlık atlattı bu ar halen Tam hazır değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir