TIME TO SHINE sentetik pistte kaybetmiyor…

9 Ekim 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Atıf Er koşusunu, Ayşe Merve Kitapçı’nın sahibi ve Yağmur Gürsöğüt’ün antrenörü olduğu Time To Shine (3y de Luxor – Chantilly, Whipper) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Bonny Bomb (Hakeem) elde ederken, Make A Fire (Sidney’s Candy) üçüncü, Dame Time (Victory Gallop) dördüncü, Gold Power (Win River Win) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Sentetik pistte 3’te 3 yaptı…

Kv-9 Horse Racing Ireland galibiyeti sonrası start aldığı G2 Marmara koşusundaki üçüncülüğü ile bu koşuya iyi durumda gelen Time To Shine, bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde önde giden rakibinin arkasında bekleyip, son düzlükte dışa doğru açılarak yaptığı sprint ile ağır kilosuna rağmen kazanırken, start aldığı üçüncü sentetik pist yarışından da galibiyetle ayrılıp bu pistteki geçilmezliğini korumayı başardı.

Toplu bir çıkışla birlikte atak yapan Dame Time liderliği alırken ikinciliğe Time To Shine girdi. Daha sonra Bonny Bomb ve Polpoo sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Dame Time liderliğini korurken yine ikincilikte Time To Shine daha sonra Bonny Bomb ve Gold Power şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Dame Time lider Time To Shine yine takipte arkalarında Bonny Bomb ve Gold Power şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Dame Time halen liderliğini korurken ortadan Time To Shine’nın onun dışından da Bonny Bomb’un atakları görüldü. 200’den sonra Time To Shine ve Bonny Bomb ikilisi aralarında birincilik mücadelesine başladılar. Sonlarda rakibine boyun farkı ile hakim olan Time To Shine 1’29″26 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Time To Shine (Ayhan Kurşun)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir