TIME TO SHINE’dan geri dönüş…

4 Eylül 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-9 Horse Racing Ireland koşusunu, Ayşe Merve Kitapçı’nın sahibi olduğu, Kamil Levent Kitapçı ve Hakan saner tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Yağmur Gürsöğüt’ün yaptığı Time To Shine (3y de Luxor – Chantilly, Whipper) jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Bright Hope (Torok) elde ederken, Hardmet (Luxor) üçüncü, Age Of Fire (Torok) dördüncü, Subutai (Conterattack) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Dilbağı ilavesinin faydasını gördü…

Geçen sene Kasım ayında kazandığı Şartlı-1 yarış sonrası kış sezonu bir daha start almayan Time To Shine, 6 ay aradan sonra bu sene Mayıs ayında sentetik pistte koştuğu G3 Burhan Karamehmet koşusunu kazanarak yaz sezonuna gösterişli bir başlangıç yapmıştı.

Bu yarışın ardından rotasını çim piste çeviren safkan Kv-8 Avram Barokas Koşusu ile birincilik serisini sürdürmüş ancak Haziran ve Temmuz aylarında katıldığı iki G3 mücadelede beklentilerin altında bir performans sergileyerek üçüncülükle yetinmek zorunda kalmıştı.

G3 Kocatepe koşusu sonrası yaklaşık 1.5 ay kadar ara vererek bu koşuya gelen Time To Shine, bugün ilk kez kullanılan Dilbağı takısı ve ilk kez bir araya geldiği formda jokeyi ile 3 ay ara verdiği birincilik serisine yeniden parlak bir geri dönüş yapmayı başardı.

Toplu bir çıkışla birlikte Time To Shine liderliği almışken dışından gelen Kahraman Trader onu bastırdı ve koşuyu forse etmeye başladı. İkincilikte Time To Shine daha sonra Subutai ve Hardmet sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Kahraman Trader liderliğini korurken Time To Shine ikincilikte, daha sonra Subutai ve Hardmet şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Kahraman Trader az farkla lider, hemen dışında Time To Shine, bu ikilinin 5-6 boy gerisinde Subutai sırası ile düzlüğe çıkıldı. 400’de Time To Shine liderliği alıp 3-4 boy fark yaptı. Gerilerden Hardmet ve Bright Hope’un atakları görüldü. 200’den sonra Bright Hope öndeki Time To Shine ile aradaki farkı azaltmasına rağmen Time To Shine yarım boy farkla ve 1’35″18 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Time To Shine (Akın Sözen)News Reporter

3 thoughts on “TIME TO SHINE’dan geri dönüş…

  1. Time to Shine onde serbest kalirsa daha ust gruplarda da kazanir. Luxor un Grup 1 kazanmaya aday bir tayi daha. Ayaklari duz bassin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir