Tizway’in 17 yarış kazanan Grup galibi oğlu aygırlığa ayrıldı…

G3 Fetih, G3 Mimar Sinan ve A3 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşuları galibi, G2 Celal Bayar ve A2 Arjantin Jokey Kulübü Koşuları ikincisi, G2 Fevzi Çakmak Koşusu üçüncüsü ve G1 Ankara Koşusu dördüncüsü klas safkan Arts Man (USA) yarış hayatını noktaladı.

3 Eylül 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulacak Uluslararası G2 Boğaziçi Koşusuna deklaresi bulunan safkanın, Burgas ve Go Hero gibi önemli safkanlarla mücadele edeceği bu koşuda start almayacağı, bugün itibariyle yarış hayatının sonlandırılarak yıl sonunda aygırlık kariyerine başlamak üzere istirahate çekildiği öğrenildi.

Amerika’da Elmendorf Harasında büyüyen ve Türkiye’ye getirildikten sonra Karabulut Ekürisinin forması altında 2018 yılında iki yaşlı olarak başlayan kariyeri boyunca 54 kez start alıp 17 yarış kazanan Arts Man (USA) (Tizway – Arts Lady, Theatrical), toplam 3.6 Milyon lira kariyer kazancına ulaşmayı başardı.

Bu sene ülkemizdeki ilk jenerasyon tayları start almaya başlayan ve an itibariyle 11 koşan ve 7 kazanan yavrusu ile 3.9 Milyon lira hasılat elde ederek ‘First Crop Sire’’de lider durumda olan Tizway’in kendisinden önce ülkemize getirilen başarılı oğlu, her üç pistte (çim, kum ve sentetik) ve 1800 ile 2400 metre mesafeler arasında önemli başarılara imza attı.

Dayanıklılığını ön plana çıkardığı başarılı tempo yarışları ile hatırda kalacak olan Arts Man’in nerede ve hangi şartlarda aygırlık yapacağı daha sonra ilan edilecek.

Arts Man (Gökhan Kocakaya)
News Reporter

7 thoughts on “Tizway’in 17 yarış kazanan Grup galibi oğlu aygırlığa ayrıldı…

  1. çok sevdiğim bir attı… umarım yetiştiricilik kısmımız ilgi gösterir… malum yetiştiricilik kısmı çok önemli yarış camiamız için…. atın amerika yetiştirmesi olduğu ne kadar belli çık tempo koy arttır kazan… yolun açık olsun

  2. Tizvay ilk jenerasyonda tam bir hayal kırıklığı. Kurtel ekurusi sezon başında 3,4 hazır tizvay yavrusunu 1. Yaparak dikkat çekmek istedi ve bunu da başardı. Ama gerçek bu Perdelemeye rağmen ortaya çıktı. Tizvay taylari vasat taylar gerçek bu.

  3. Arts Man sadece bir yarış atıydı. Sahibine para kazandıran bı yarış atı. Bu şekilde anılması gereken bir at .aygırlik, şampiyon yavrular felan bu ata uzak kelimeler.

  4. Bu verilerden tizwayi nasıl kötü buluyorsun anlamak mümkün değil. Mükemmel bir aygır tartışmaya açık bile değil. Önümüzdeki on yola damga vurur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir