TJK 2019 yılı Olağan Genel Kurulu tamamlandı

Türkiye Jokey Kulübü 2019 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı 24 Şubat 2019 Pazar günü saat 10.30’da İstanbul Veliefendi Hipodromu Şeref Salonu’nda 97 Asli Üyenin katılımıyla gerçekleşti.

Genel Kurul Toplantısı Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Adalı tarafından açıldı. Yapılan önerilerin oylanması sonucunda, Divan Başkanlığına Lütfullah Kayalar, Başkan Yardımcılığına N. Arek Kuyumciyan, Kâtip Üyeliklere ise Cengizhan Gödek ve Tekin Arslanca seçildiler.

TJK Başkanı Serdal Adalı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile aziz şehitlerimiz ve Türkiye Jokey Kulübü ile tüm atçılık camiasından olup ebediyete intikal etmiş olan üyelerimizin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunuldu.

Divan Kurulu; (Soldan Sağa) Cengizhan Gödek, Lütfullah Kayalar, Arek Kuyumciyan ve Tekin Arslanca
TJK Yönetim Kurulu; (Soldan sağa); Tuğban İzzet Aksoy (Yönetim Kurulu Üyesi), Yüksel Göktürk (Yönetim Kurulu Üyesi), Adil Mert Kaya (Genel Sayman), Serdal Adalı (Başkan), Sadettin Atığ (Genel Sekreter), Hakan Yücetürk (Yönetim Kurulu Üyesi) ve Ahmet Özbelge (Yönetim Kurulu Üyesi)

TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ; “Türkiye Jokey Kulübü Derneği” ve “Türkiye Jokey Kulübü Derneği At Yetiştiriciliği ve Yarışları İktisadi İşletmesi” ile “Türkiye Jokey Kulübü Derneği At Yetiştiriciliği ve Islahı İktisadi İşletmesi”nin 2018 yılı çalışma raporu, bilanço ve gelir-gider çizelgeleri üzerine bir konuşma yaptı.

TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ

Daha sonra sırasıyla eski Başkanlardan Yasin Kadri Ekinci, Asli Üyelerimizden Şeref Somtürk, S. Selman Taşbek, Cüneyt Çalıcıoğlu ve Levent Sarıkaya söz alarak birer konuşma yaptılar. Yapılan konuşmaların ardından Denetçiler Kurulu 2018 Yılı Faaliyet Dönemi Raporu, Denetim Kurulu Başkanı Nisso Benhasson tarafından okundu.

Denetçiler Kurulu; (Soldan sağa) Ferhat Oktay, Demir Kamil Görgün ve Nisso Benhasson

Dernek ve İktisadi İşletmenin 2018 yılı çalışma dönemine ilişkin, Yönetim Kurulu’nun ibrası oylamaya sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.

TJk Profesyonel Kadrosu; (Soldan sağa) Ahmet Kılınç (Genel Müdür Yardımcısı), Tuncel Aydın (Genel Müdür) Murat Kuluöztürk (Genel Müdür Yardımcısı) Mehmet Şirin Bozkurt (Genel Müdür Yardımcısı) ve Burak Konuk (Genel Müdür Yardımcısı)

Balotaj seçiminde ise 96 üyenin oy kullanmasının ardından Divan Kurulu Başkanı Lütfullah Kayalar, Asli Üyeliğe kabul için gereken oy sayısının 57 olacağını açıkladı.

Yapılan tasnif sonucunda Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı Talip Öztürk, Türkiye Jokey Kulübü’nün yeni Asli Üyesi seçildi.

TALİP ÖZTÜRK

1972’de Samsun’da doğan Talip Öztürk, atlara sevgisi nedeniyle 2003 yılında at sahibi belgesi almış ve at koşmaya başlamıştır.2015’te seçildiği Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanlığı görevini halen sürdürmektedir. Öztürk ayrıca Galatasaray Kongre Üyesidir.

TYAYSD Başkanı Talip Öztürk
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir