TJK Aygır Aşım Ücretleri ve Yerleri 2024…

2024 yılı aşım sezonunda hizmet verecek Türkiye Jokey Kulübü aygırlarının aşım yapacakları yerler, KDV dahil aşım ücretleri ve aşım adetleri duyuruldu.

Bu aygırlardan (Victory Gallop isimli aygır hariç) günübirlik aşım hizmeti alacak kısraklardan doğacak taylar için, aygır aşım ücreti üzerinden %10 oranında indirim uygulanacağı açıklandı.

Kapasite % 17,76 arttırıldı…

Türkiye Jokey Kulübü yakın zaman aldığı aygırlarla ve yeni düzenlemelerle 2023 yılında göre toplam hizmet kapasitesini % 17,76 oranında yükseltti. Geçen sene 13 aygırla toplam 1295 aşım sayısına sahip olan Kulüp bu sene 14 aygırla 1525 sayısına ulaştı…

Authorized ve Tilsit listede yer almadı…

Türkiye Jokey Kulübünün bir süredir yabancı taliplerle pazarlık halinde olduğu bilinen başarılı aygırı Authorized, bu seneki Aygır kadrosunda yer almadı. Bu durum Kulübün büyük oranda anlaştığı ve Authorized’ı satmak üzere olduğu düşüncesini pekiştirdi.

Öte yandan 2022 aşım sezonundan itibaren hizmet vermek üzere Türkiye Jokey Kulübü tarafından Juddmonte Harasından satın alınan ve yaşadığı sıkıntılar nedeniyle 2022 yılı aşım sezonunun ardından hizmet dışı kalan Tilsit de, geçen sene olduğu gibi bu senede kadroda yer almadı.

Authorized (İzmit Merkez Aşım İstasyonu)

En Pahalı Aygır Victory Gallop…

Türkiye Jokey Kulübünün önümüzdeki aşım sezonunda hizmet verecek 14 aygırı içerisinde en yüksek aşım bedeline sahip olan aygırı, hizmet verdiği 13 sene içerisinde defalarca liste başında yer alan şampiyon aygır Victory Gallop (Cryptoclearance)…

1 ay sonra 29 yaşına basacak olan aygır için sağlık ve fiziki durumu dikkate alınarak 2024 yılında 250.000 Lira aşım ücreti ile 15 aşım yapması planlandı. Bu 15 aşımın 3’ü boş kısraklara ayrılırken, geri kalan 12 aşım ise Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs aylarında 3’er adet olmak üzere gerçekleşecek…

Victory Gallop

Super Saver bu sene de İzmit’te…

Türkiye Jokey Kulübünün önümüzdeki aşım sezonunda hizmet verecek 14 aygırı içerisinde en yüksek aşım bedeline sahip ikinci aygırı Super Saver (Maria’s Mon)…

Kulübün 2019 yılında satın aldığı, ülkemizde ilk jenerasyon tayları 2021 yılında doğan ve bu sene start almaya başlayan aygırın 2024 yılı aşım yeri geçen sene olduğu gibi bu sene de İzmit Aşım İstasyonu… Aşım ücreti 135.000 TL olarak açıklanan Super Saver geçen sene 80.000 Liradan kuraya kalmıştı.

İzmit’te hizmet verecek diğer aygırlar; Myboycharlie (120.000 TL), Elarqam (100.000 TL), Profitable (100.000 TL) ve Banknote (20.000 TL)…

Victory Gallop’un aşım sayısı, Banknote olan ilginin de oldukça azaldığı dikkate alındığında İzmit Aşım istasyonunda bu sene Kulübün 4 aygırının ciddi talep alması bekleniyor.

Karacabey Pansiyon Harada 4 Aygır…

Türkiye Jokey Kulübünün en büyük harası olan Pansiyon Hara olarak hizmet veren Karacabey Harasında bu sene 4 Kulüp aygırı hizmet verecek. Bunların içerisinde en yüksek bedelle aşım yapacak olan aygır Bodemeister (Empire Maker)… Geçen sene İzmit’te 70.000 Lira ücretle aşım yapan aygır bu sene Karacabey’de 120.000 Lira ile hizmet verecek.

Karacabey’de hizmet verecek olan diğer Kulüp aygırları; Battleground (85.000 TL), Victoire Pisa (85.000 TL) ve Klimt (75.000 TL)…

Bodemeister

Adanaya 2, İzmir ve Silivriye birer aygır…

Türkiye Jokey Kulübünün İzmit ve Karacabey dışındaki hara ve aşım istasyonlarında 4 aygır daha hizmet verecek.

Bu dört aygırdan Fearless King (40.000 TL) Silivri, Epaulette (100.000 TL) İzmir, Satono Ares (70.000 TL) ve Kluger (45.000 TL) ise Adana’da aşım yapacak…

 

News Reporter

12 thoughts on “TJK Aygır Aşım Ücretleri ve Yerleri 2024…

 1. Çok fazla birşey yazmayacağım. Muhteşem bir sözümüz vardır. Ucuz etin yahnisi diye. Her sene bu popülist kafa yüzünden daha da geriye gidecek atçılık. Bence seneye bedava yapılsın. Bütün vatandaşlar olarak at sahibi olalım.

  1. Ne olacaktı ki.Kaliteli atçı sahadan çekildikce fiyatlar düsecek .Tay alan beş on kişi var yetistici koşmak zorunda kalıyor.sahada dolandırıcılıga maruz kalan çekildi enayi yerine konulmaktan bıktı insanlar kimse de tanıdıklarına atcilig girmesini tavsiye etmiyor sahadaki düzenden dolayı.

  1. tilsit hakkında iki sorun mevcuttu ama bu konu tjk yetkilileri açıklama yapmadığı sürece asla ne olduğu anlamdırılamayacak….

   ilk sorun sol önde çok büyük sıkıntı var diyorlardı… ((( bu ne kadar sorun olur bilmiyorum)))

   ikinci sorun fertezitele sorunu…. gebe bırakamıyor diye bir sorun var diyorlardı….

 2. Maximus dream gibi 20 koşan tayda 5 tane milyon üstü kazançlı at çıkaran bir aygırı satın almak yerine hala banknote tan birseyler beklemek geliştirin kendinizi azıcık tizway ,luxor torok native khana 30 yaşına gelmiş victory galloptan ile savaş açmışsınız

 3. TJK nın yetiştiriciye sağladığı aygır aşım hizmeti çok kıymetli, fakat aygır lokasyonları her sene olduğu gibi ciddi sıkıntılı. kaliteli ve çimci bütün aygırlar İzmite yollanmış.
  Liste İzmit aşım istasyonu ve diğerleri olmuş.
  Adana, Karacabey ve Silivri’ye ciddi özel aygır takviyesi gerekmekte.
  Listeye bakınca, 2027 Gazi kupası İzmit’ten hizmet alan yetiştiricilere gidecek gözüküyor, bu düzeni bozarsa özel aygırlar bozar.

 4. Ne kadar gereksiz yorumlar yapılıyor. TJK aygirlari çok kaliteli. Türkiye şartlarında mükemmel. Aynı aygirlar özel yetiştirici de olsaydı en az iki katı olurlardı. Kum istiyorsan bodi ,Saver, klimt, çim istiyorsan diğerleri.Gereksiz eleştiriler gereksiz. Baatleground bu aygirdan çok şeyler bekliyorum. Anne found, beş milyon euronun üzerinde kazancı olan muhteşem kısrak ,baba War front bakalım başarılı olacakmi

 5. Victory Gallop ilk geldiğinde adamdan saymadılar Varsa yoksa Lion Heart dı dün gibi hatırlıyorum
  Lion Heart şöyle aygır böyle aygır
  Doğru düzgün tay vermedi

 6. yani darley den alınan aygır dışında süper adı duyulmuş her ülkeden çekmek isteyen bir aygır gelmiyor senelerdir dare devilden aşım parası geliyor! buna rağmen senelerdir enternasyonel yarışlara yurt dışından at gelmiyor nereye gidiyor bu paralar ?

 7. Ne Daredevil ne Süper Saver tek gerçeklik Tizway ve Air Vice tebrikler Kurtel Ekürisi. 2 yaşlı ilk jenerasyona tüm pistler kazanç lideri açık ara Tizway. Üstelik %42 ikili yüzdesi ile . Air Vice Marshal ise Jenerasyonun açık ara net lideri ve kralı Blue Sunset i verdi daha ne olcak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir