TJK Başkanlık yarışını SERDAL ADALI kazandı…

25 Mart 2021 Perşembe günü Polat Renaissance Hotel Kongre Salonu’nda yapılan Türkiye Jokey Kulübü Olağan Genel Kurulu’nda, kullanılan 108 oyun 63’ünü alan Serdal Adalı dördüncü kez Başkanlığa seçildi. Kongredeki bir diğer Başkan adayı Cüneyt Çalıcıoğlu ise 42 oy alırken, 3 oy ise geçersiz sayıldı.

2 Gün süren kongre son derece sakin ortamda ve herhangi bir tartışma yaşanmadan başladı ve bitti. Yapılan oylamada; Adil Mert Kaya (57 oy), Ahmet Özbelge (52 oy), Tuğban İzzet Aksoy (46 oy), Hakan Yücetürk (40 oy), Gülnur Gülerce (35 oy) ve Şükrü Erdem (34 oy) olarak Yönetim Kurulu Asli Üyeleri oldular. Yüksel Göktürk (32 oy), S. Selman Taşbek (23 oy), Can N. Güven (21 oy), Faruk Tınaz (17 oy) ve M. Kerem Alkan (15 oy) ise Yönetim Kurulu yedek üyeliklerine seçildiler…

2012–2013, 2013–2015 ve 2018-2021 yılları arasında Türkiye Jokey Kulübü Başkanlığı görevinde bulunan Serdal Adalı dördüncü kez seçildiği kongre sonrası yaptığı konuşmasında; Herkese çok teşekkür ediyorum. Her zaman olduğu gibi herkesin başkanı olmaya devam edeceğim. Bu süreçten sonra, atçılık camiamızı nasıl daha ileriye götürebileceğimize odaklanacağız. Sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Kongrenin gündem maddelerinden Denetim Kurulu ve Disiplin Kurulu Üyelerinin belirlenmesine ilişkin yapılan oylama sonucunda; Denetim Kurulu Asıl Üyeliklerine; Armağan Turhan (88 Oy), Nisso Benhason (61 oy) ve Ferhat Oktay (60 oy) Disiplin Kurulu Asıl Üyeliklerine ise Murat Kadaifçioğlu (78 oy), Aslan Savaşan (76 oy), M. Doruk Yılmaz (72 oy), Hakan Sabri Özcan (66 oy) ve Ateş Saltukoğlu (65 oy) seçildiler.

Asli Üyelik başvurularının oylamasında ise eski Başkanlardan Ömer Faruk Girgin’in oğlu, atçı ve yetiştirici Dr. Mehmet Sencer Girgin 77 oy alarak Türkiye Jokey Kulübü’nün yeni Asli Üyesi oldu.

News Reporter

5 thoughts on “TJK Başkanlık yarışını SERDAL ADALI kazandı…

  1. Böylesi doğru değil, yeni insanlar yeni yüzler yeni beyinler yeni fikirler istiyor yarış severler, aynı çirkin siyaset gibi koltuğa oturan kalkmak istemiyor bir türlü..
    Yeni düşüncelere kapı açmak çok mu zor? Bu koca camiada yüz tane asil üye mi söz sahibi sadece, Erdoğan da, Kılıçdaroğlu da, Bahçeli de bu yüzden yirmi yıldır aynı koltuk da oturmuyor mu , onlar vatandaşı düşünmüyor, burasıda yarış severi, hani ortada yarış sever hakkında ne var? Asla doğru değil bu işler..

  2. serdal adalı hakkediyor güzel işler yaptı sırf dare devil transferi bile başlı başına işti tebrikler

    1. Bu seçim Amerika jokey kulübü seçimleri olsaydı dediğin doğru olurduda yalnız bu Türk jokey kulübü seçimleri

  3. Haberin başlığı aslında Başkanlık yarışını Adalı kazandı,Türk at yarışçılığı kaybetti olmalıydı.Türk yarışçılığı kötü günleri atlatmıştır şimdi sıra daha kötü günlerde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir