TJK Genel Sekreteri Ahmet Özbelge Radyospor’a konuştu!

Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreteri Ahmet Özbelge, Radyospor’dan Özgür Sancar’ın hazırlayıp sunduğu Haber Özel programına konuk oldu.

Yarışseverlerin ve yarış camiasının merak ettiği konularda açıklama yapan Özbelge, Sancar’ın sorduğu sorulara şu cevapları verdi;

Gazi günü 500 Sağlık Çalışanını misafir etmek istiyoruz!

Haziran ayı sportif açıdan bayağı yoğun bir ay… Milli Takımımız, transferler ve 1927 yılından bu beri aralıksız olarak gerçekleştirilecek 95.Gazi Koşusu 26 Haziran 2021 Cumartesi koşulacak… Hükümetimizin aldığı kararlar çerçevesinde Pazar günü sokağa çıkma yasağı olduğu için bu seneye mahsus olarak Gazi Koşusunu Pazar gününden Cumartesi gününe almak zorunda kaldık. En azından yarışseverlerimizi olmasa da pandemi döneminde bizlerin yükünü çeken, bizleri sağlığa kavuşturan Sağlık Çalışanlarımızdan 500 kişiyi Hipodromlarda ağırlamak, misafir etmek istiyoruz. Bu konuyla ilgili yazımızı Sağlık Bakanlığına gönderdik. Uygun gördükleri taktirde 500 Sağlık Çalışanımızı Veliefendi Hipodromunda Gazi Koşusu günü ağırlayacağız.

Hipodromdaki restoranlar açılıyor…

Bununla beraber hükümetimizin, İç İşleri Bakanlığımızın ve Sağlık Bakanlığımızın Coronavirüs salgını ile ilgili aldığı kararlar çerçevesinde, bu haftadan itibaren hipodromlarımızdaki mevcut restoranları da pandemi koşullarına uygun olarak hizmete sokacağız.

Ümit ediyorum ki bu ay içerisinde yeni koşulların oluşması bize belki de kısıtlı sayıda da seyirci alma imkanı verecektir. Ama yine de şu anda bunun için bir şey söylemek erken… Her gün tabloları, Sağlık Bakanlığının açıklamalarını takip ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın açıklamalarını takip ediyoruz. İnşallah bu çerçevede iyi bir haber alırsak belki de belli sayıda yarışseveri Gazi Koşusunda Veliefendi Hipodromuna alma şansımız olacak.

At Yarışları açık havada yapılan bir spor… Bu tarz sporlarla ilgili olarak Sağlık Bakanlığının önerdiği bazı yöntemler var. At Yarışları ile ilgili bize herhangi bir bildirim gelmemesine rağmen ülkemizin belki de aşılarını tamamlamış tek meslek grubu olan Sağlık Çalışanlarından 500 kişiye, gösterdikleri fedakarlıklardan dolayı bir jest yapabilmek maksadıyla hipodromlarımıza davet ettik.

Kısıtlı sayıda seyirci alabilme imkanımız olabilir…

Yarışseverler için ise Sağlık Bakanlığının bize getirdiği kurallar şu an için devam ediyor. Bu ne zaman değişir bilemiyoruz. İnşallah yarın değişir. Ancak bunu bugün için pek mümkün görmüyoruz. Ay sonuna doğru gelebilecek bazı yeni gevşemelerle beraber belki de kısıtlı sayıda seyirci alabilme imkanımız olacaktır. İnşallah seyircilerle beraber Gazi Koşusunu icra edebiliriz. Çünkü seyircimiz bizim en büyük destekçimiz artı temaşa sporu olan at yarışları için vazgeçilmez bir unsur…

News Reporter

3 thoughts on “TJK Genel Sekreteri Ahmet Özbelge Radyospor’a konuştu!

  1. Ya birakin bu işleri ancak dışardaki adam kanar bu laflara zaten acikti icerde restoranlar 500 sağlık çalışanı dedigide bunlarin eş dost tanidik sokmak iceri iste gazi gunu seyirciyi ozledik laflari hep yalan giseci temizlikçi masrafi yok pandemi yarar bile sagladi tjkya.

  2. açıklamalara bakılırsa haber başlığının “konuşmadı” olarak değiştirilmesi gerekir. topu taca atmış Ahmet Bey.

  3. tjk kendi yarışsever kitlesi için hiçbirşey yapmayıp düşük kaliteli insan muamelesi yaptığının açık kanıtıdır… yarışsever sizin deyiminizle bahisseverlerde birgün mutlaka sırtımıza yük olan bu kamburu birgün sırtından atmasını bilir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir