TJK Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi

Türkiye Jokey Kulübünün 2020 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı 29 Şubat 2020 Cumartesi günü saat 10.30’da İstanbul Veliefendi Hipodromu Şeref Salonu’nda 97 Asli Üyenin katılımıyla gerçekleşti.

Toplantının açılışında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile hayatını kaybeden aziz şehitler, Türkiye Jokey Kulübü ve tüm atçılık camiasından ebediyete intikal etmiş olanlar için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Divan Başkanlığına Lütfullah Kayalar, Divan Üyeliklerine ise Cengizhan Gödek, Aslan Savaşan ve Tekin Arslanca oy birliğiyle seçildiler.

Cengizhan Gödek, Lütfullah Kayalar, Aslan Savaşan ve Tekin Arslanca

Genel Sekreter Sadettin Atığ “Türkiye Jokey Kulübü Derneği”, “Türkiye Jokey Kulübü Derneği At Yetiştiriciliği ve Yarışları İktisadi İşletmesi” ile “Türkiye Jokey Kulübü Derneği At Yetiştiriciliği ve Islahı İktisadi İşletmesi”nin 2019 yılı çalışma raporu, bilanço ve gelir-gider çizelgelerini Genel Kurul ile paylaştı.

Serdal Adalı ve Sadettin Atığ

Daha sonra eski Başkanlardan Ömer Faruk Girgin ve Eski Muhasip Üyelerden Cüneyt Çalıcıoğlu söz alarak birer konuşma gerçekleştirdiler. Girgin’in konuşmasında Başkanlık yaptığı dönemle ilgili atıf yaptığı Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yücetürk kendisine sataşma olduğu gerekçesi ile söz aldı. Bu anlar Genel Kurulun en gergin anları olarak kayıtlara geçti. Yücetürk ve Girgin arasındaki hararetli tartışma Divan Başkanı Lütfullah Kayalar’ın yatıştırıcı yönetimi ile bir süre sonra sonuçlandı.

Ömer Faruk Girgin, Cüneyt Çalıcıoğlu ve Hakan Yücetürk

Öğle yemeği arasından hemen sonra Basın mensupları dışarı çıkartılarak Varlık Fonu ile ilişkiler ve At Yarışları Lisans Hakkının Devri ile ilgili olarak kapalı bir sohbet toplantısı gerçekleştirildi.

Ardından Denetçiler Kurulu 2019 Yılı Faaliyet Dönemi Raporu, Denetim Kurulu Üyesi Ferhat Oktay tarafından sunuldu.

Dernek ve İktisadi İşletmelerin 2019 yılı çalışma dönemine ilişkin Yönetim Kurulu’nun ibrası oylamaya sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.

Kongrede Denetçiler Kurulu Üyesi Demir Kamil Görgün geçmiş dönemle ilgili kendisine yapılan ve mahkeme safahatı da içeren eleştirilerle ilgili bir konuşma yaptı. Bu konuşmanın muhatabı olan İlyas İlbey de Görgün’ün konuşmasına cevap verdi. Fazla uzun sürmeyen bu yüksek tansiyonlu bölümün ardından balotaj seçimine geçildi.

Demir Kamil Görgün, İlyas İlbey ve Ferhat Oktay

97 üyenin oy kullandığı Balotaj sonrasında Asli Üyeliğe kabul için gereken 58 oyun üzerinde bir teveccüh görerek 68’er oy alan Vefa İbrahim Aracı ve Emre Karayel, Türkiye Jokey Kulübü’nün yeni Asli Üyesi seçildiler.

Vefa İbrahim Aracı ve Emre Karayel
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir